Zaujímavosti

Ministerstvo spravodlivosti USA začalo s vyšetrovaním spoločnosti Tesla. Môžu za to vyhlásenia Elona Muska?

Elon Musk a jeho spoločnosť Tesla má na krku naozaj veľký problém. Spoločnosť je totižto najnovšie vyšetrovaná Ministerstvom spravodlivosti USA, informovala o tom agentúra Bloomberg.

Môže za to vyhlásenie Elona Muska?

Ministerstvo spravodlivosti USA zatiaľ so žiadnymi informáciami na povrch nevyšlo, no s najväčšou pravdepodobnosťou je celý prípad úzko spätý s vyhláseniami Elona Muska z augusta, kedy prehlásil, že plánuje spraviť z Tesly súkromnú spoločnosť. Zatiaľ ale nevedno, či ministerstvo spravodlivosti zaujíma vyhlásenie, že „prostriedky získal vlastnou hlavou“, alebo potencionálne úmyselné ovplyvňovanie burzy a hodnôt akcií spoločnosti.

Vyhlásenie Tesly

„Minulý mesiac, po vyhlásení Elona Muska o tom, že spoločnosť zvažuje prechod na súkromnú spoločnosť, obdržala Tesla dobrovoľnú žiadosť o dokumenty od Ministerstva spravodlivosti USA. Po predložení dokumentov sme nedostali žiadne predvolanie, žiadosť o svedectvo alebo iný formálny proces. Rešpektujeme snahu ministerstva o získanie všetkých informácií o tejto skutočnosti a veríme, že celá záležitosť bude rýchlo vyriešená, „ odpovedal hovorca spoločnosti Tesla na podnet od stránky Futurism.

Ďalší prepad hodnoty akcií

Spoločnosť Tesla zrejme nič tak vážne nehrozí, keďže si nie sme nikto vedomí žiadneho kriminálneho činu zo strany Tesly. V hre stále ale zostáva otázka, či nie je Elon Musk vyšetrovaný za potencionálny podvod s akciami. Elon Musk bol spoločne s predstavenstvom Tesly už v minulosti vyzvaný komisiou pre cenné papiere, ktorá skúmala potencionálne vplyvy Elonových vyhlásení na cenu akcií Tesly. Tie po jeho vyhláseniach okamžite spadli a čuduj sa svete, podobne sú na tom aj dnes. Hodnota akcií spoločnosti Tesla po prvých informáciách o vyšetrovaní opäť klesla, no očakáva sa, že sa v blízkej dobe opäť vyšvihnú na vrchol. Samozrejme iba v prípade, že bude vyšetrovanie v prospech spoločnosti Tesla.

Zdroj: futurism.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close