SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile pôjde aj na telefónoch, na ktorých nespustíte Windows 8.1

Microsoft práve zverejnil hardvérové požiadavky pre operačný systém Windows 10 Mobile, ktoré mnohých z vás určite prekvapia.

Zatiaľ čo Windows 8.1 bol dostupný len pre smartfóny, ktoré mali aspoň 512 MB RAM, displej s rozlíšením WVGA (800 x 480 bodov) s minimálne 4 GB úložným priestorom a podporu pre SD kartu (v prípade vyššej kapacity úložného priestoru nie je potrebná podpora SD kariet), podporou technológie Bluetooth ako aj podporou viacerých senzorov ako je napr. akcelerometer,… Tak Windows 10 spustíte dokonca aj na zariadeniach, ktoré nedisponujú všetkými týmito základnými parametrami, ktoré sú v dnešnej dobe pokladané za samozrejmosť. Celý prehľad minimálnych hardvérových požiadavkou si môžete pozrieť na tomto odkaze. My pre vás vyberáme minimálne hardvérové požiadavky na procesor, veľkosť RAM pamäte a implementáciu hardvérových tlačidiel, pozrieť si ich môžete nižšie.

poziadavky_3

poziadavky_2
(Pozn. redakcie: minimálne hardvérové požiadavky na procesor, ktoré umožňujú aktualizovať váš telefón na Windows 10 Mobile)

poziadavky_4

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close