Spravodajstvo

VIDEO: Microsoft predstavil budúcnosť smerovania herného priemyslu

Na konferencii E3, ktorá bola usporiadaná Microsoftom, sme mohli vidieť mnoho noviniek, ktoré nás dostali do kolien. Napríklad pripravovaný remake kultovej hry DOOM, ktorý zožal niekoľkominútové  ovácia zo strany publika, ale to nebolo všetko, čo bolo na tejto konferencii predstavené. S ďalšou novinkou prišiel aj samotný Microsoft,ktorý predviedol novú verziu hry Minecraft, ovládanú inteligentnými okuliarmi HoloLens.

Princíp novej verzie Mincraftu je založený na tom, že prostredníctvom okuliarov si budete vedieť vytvoriť virtuálnu hraciu plochu na ľubovoľnom povrchu (napr. na stene, stole,…), na ktorej si vytvoríte svoj vlastný virtuálny svet. Tento svet následne nebudete „riadiť“ spoza klávesnice, ale pomocou príkazov v podobe hlasových stôp či gest. Ak si to neviete stále predstaviť, tak si pozrite nižšie priložené video, v ktorom jeden z popredných predstaviteľov vývojárskej sekcie Microsoftu, predstavil túto novú technológiu svetu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close