fbpx
SpravodajstvoVeda a výskum

Vysoký pracovník NASA hovorí, že mimozemský život je viac pravdepodobný ako si myslíme

Existuje život mimo Zeme alebo nie? Otázka, ktorou si láme hlavu množstvo laikov ako aj vedcov. Dnes však na ňu nepoznáme jednoznačnú odpoveď, môžeme len niečo tušiť.

Thomas Zurbuchen, asociovaný správa riaditeľstve NASA hovorí, že je vysoko pravdepodobné, že život mimo Zeme je reálny.

„Je život mimo Zeme? Myslím si, že áno, ale ešte o ňom nevieme,…“, hovorí Zurbuchen počas diskusie na bostonskej univerzite a ďalej dodáva: „Je na to jednoduchý dôvod prečo si to myslím, dlho sme podceňovali prírodu, keď sme pochybovali o tom, či voda alebo iné zložité molekuly existujú mimo Zeme. Každá z týchto molekúl je dosiahnuteľnejšie ako sme si doteraz mysleli.“

Je to hra čísiel

Je to hra sa číslami. Priestor je tak nepochopiteľné obrovský, takže niekde tam musia existovať podmienky pre život. Faktom však je, že pozemské podmienky vo vesmíre sami o sebe nezaručujú život a zároveň pre tento argument nemáme žiadne štatistické zdôvodnenie, je to len predpoklad.

Či je alebo nie je Zurbuchen-ov predpoklad správny tak aj naďalej musíme udržiavať Zem schopnú života. Zurbuchen ďalej v rámci rozhovoru hovoril o tom, že viac by sme sa mali sústreďovať na boj proti negatívnym vplyvom klimatických zmien, tie sú totiž viac aktuálnou témou ako hľadanie nových planét vhodných na život. Odôvodňuje to tým, že hľadanie nových planét vhodných na život je výrazne časovo náročnejšie ako boj s klimatickými zmenami.

Zdroj: Futurism, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close