NovinkyTECH

Milujete kino, ale nemáte radi fronty a ľudí? Paramount Pictures vám prinesie  virtuálnu kinosálu do vašej obývačke

Ak patríte medzi ľudí, ktorí si radi pozrú ten najnovší film, ale na druhej strane neholdujú preplneným kinosálam či vo všeobecnosti ľuďom tak práve pre vás Paramount Pictures prinesie produkt, ktorý si zamilujete.

Paramount Pictures sa chystá totiž priniesť „kinosálu“ priamo do vašej obývačky a to prostredníctvom virtuálnej reality. Spoločnosť totiž hovorí, že sa jedná o ďalší pomyslený krôčik v evolúcii a zároveň druhým dychom dodáva, že sa jedná o ďalší kanál pre distribúciu obsahu.

Paramount Pictures na svojich stránkach ďalej píše, že spolupracuje s viacerými poprednými hráčmi venujúcimi sa virtuálnej realite, vrátane Facebooku, Samsungu či so samotným Microsoftom, ktorý má v rámci svojho operačného systému implementovanú službu Windows Mixed Reality. Jedným s cieľov Paramoun Pictures a jeho produktu Bigscreen je priniesť ľudom do obývačky doslova kinosálu.

„Inak povedané, Bigscreen vytvára virtuálnu verziu reálnych filmových kín, obývacích izieb, salónikov a pracovných priestorov.“

Zároveň táto služba nemá byť určená len úzkej cieľovej skupine, ale oveľa širšiemu publiku. Napríklad študentom, ktorí si budú môcť teóriu odskúšať vo virtuálnej realite, hráčom počítačových hier a ďalším. Spoločnosť ďalej vieri, že v časovom horizonte 5-10 rokov vytvorí tak kvalitný software, ktorý umožní jeho využívanie v každodennom živote.

Ak by ste chceli ochutnať „prvú“ dávku 3D premietania filmov tak si rezervujte čas na 3. decembra, kedy na stránkach Bigscreenvr.com budete môcť si pozrieť 3D premietanie filmu Top Gun.

Zdroj: bigscreenvr.com

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close