BezpečnosťSpravodajstvo

Milióny citlivých dát sú v ohrození. Výskumníci z VPNMentor našli závažnú zraniteľnosť e-shopu GearBest.com

Tím výskumníkov spoločnosti VPNMentor, vedených Noam Rotemom, etickým hackarom, našli v kóde jedného z najväčších e-shopov na svete bezpečnostnú dieru, ktorá ohrozuje milióny citlivých dát.

GearBest.com je jedným z najväčších e-shopov na svete

Internetový obchod GearBest.com netreba našim čitateľom nijak zvlášť predstavovať. Vďaka neodolateľným zľavám, o ktorých sa nám môže v našich končinách len snívať na neho často odkazujeme. Tentokrát však e-shop nemôžeme pochváliť.

GearBest.com je e-shop, ktorý doručuje tovar do viac ako 250 krajín celého sveta. Patrí medzi 100 najhodnotnejších webových stránok na svete. Spoločnosť patrí pod krídla konzorcia Globalegrow, ktoré dosiahlo v roku 2017 obrat vo výške 1,48 miliardy dolárov.

Spoločnosť VPNMentor prostredníctvom tlačovej správy informuje, že našli závažnú chybu, prostredníctvom ktorej sú v ohrození milióny dát ako sú objednávky (vrátanie adries, predaných produktov, e-mailových adries, telefónnych čísiel), platieb (vrátane IP adries, informácií o platbe,…) a informáciách o registrovaných členoch (vrátane informácií ako sú IP adresa, heslá, národnosť,…).

VPNMentor píše, že sa im podarilo dostať do týchto databáz, ktoré obsahujú viac ako 1,5 milióna zápisov. V tlačovej správe dokonca zdieľali viacero náhľadov objednávok, informácií o používateľoch a podobne. Niekoľko z týchto náhľadov si môžete pozrieť nižšie.

Informácie o platbe

Faktúra

Informácie o nakupujúcich erotických hračiek

VPNMentor v závere dodávajú, že už kontaktovali GearBest a informovali ich o zraniteľnosti.

Zdroj: via VPNMentor.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close