Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoftu pribudlo za 6-mesiacov viac ako 100-miliónov aktivácií Windowsu 10. Akú verziu Windowsu používate Vy?

Microsoftu pribudlo za 6-mesiacov viac ako 100-miliónov aktivácií Windowsu 10. Celkovo tak eviduje cez 900-miliónov aktivácií Windowsu 10.

V roku 2015 spoločnosť Microsoft predstavila operačný systém Windows 10. Jednalo sa vôbec o prvý operačný systém od Microsoftu, ktorý je poskytovaný ako “služba”, a nie ako produkt, ktorý sa každý rok obmieňa. Odvtedy si našiel Windows stovky miliónov zákazníkov, ktorí ho vychvaľujú, ale aj nemalé číslo odporcov, ktorí na neho nevedia povedať  jedno pekné slovo.

Microsoft pri predstavení nového Windowsu si dal cieľ v podobe 1 miliardy zariadení s Windowsom 10 do konca roka 2018. Dnes vieme s istotou povedať, že tieto očakávania boli prestrelené.

Viac ako 900-miliónov aktivovaných zariadení

Yusuf Mehdi, viceprezident spoločnosti Microsoft prostredníctvom sociálnej siete Twitter  ohlásil, že Windows 10 nájdeme už na viac ako 900-miliónoch zariadeniach. V rámci uverejneného statusu píše, že sa nejedná len o počítače, ale o celý ekosystém – od HoloLens cez Surface Hub až po Xbox zariadenia.

Len pre zaujímavosť, v  marci tohto roka Yusuf Mehdi hlásil 800-miliónov zariadení s Windowsom 10. Znamená to, že  približne za pol roka  spoločnosti pribudlo viac ako  100-miliónov aktivácií najnovšej verzie Windowsu. Tento nárast si možno vysvetľovať nie len generačnou obmenou zariadení, ktorá je spájaná aj s novým operačným systémom, ale aj blížiacim sa koncom oficiálnej podpory Windowsu 7, ktorý je naplánovaný na január budúceho roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close