SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Po Microsofte aj Foxconn prepustí tisíce zamestnancov

Foxconn jeden z najväčších výrobcov mobilných zariadení, ktorý vyrába mobilné zariadenia pre spoločnosti ako Apple, Samsung a ďalšie by mal podľa South China Morning Post prepustiť až 60 000 zamestnancov, čím zredukuje svoje stavy zo súčasných 110 000 zamestnancov na 50 000, dôvodom má byť robotizácia spoločnosti.

Pre BBC tieto informácie potvrdila aj samotná spoločnosť, ktorá sa k plánom prepusteniu 50 000 zamestnancov vyjadrila nasledovne:

„Aplikujeme robotické inžinierstvo a ďalšie inovatívne manufaktúrne technológie, aby sme nahradili monotónne úlohy, ktoré boli predtým vykonávané zamestnancami, ktorí predtým museli byť vyškolení a tak isto chceme aby sa naši zamestnanci sústredili na hodnotnejšie prvky v rámci výrobného procesu…“

Foxcon avšak nie je prvou spoločnosťou, ktorá investuje nemalé prostriedky do robotizácie, podobný osud postihol napríklad aj zamestnancov spoločnosti Nestlé Japan, ktorá začala vymienať predajcov za humanoidov ešte v roku 2014.

Zdroj: BBC

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close