Zariadenia

Microsoft zverejnil dátum ďalšej veľkej konferencie. Dočkáme sa 2. októbra prelomového zariadenia Surface Phone?

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa rozposlala pozvánky na špeciálnu tlačovú konferenciu, ktorá je naplánovaná na 2. októbra o 22:00 nášho času. Ako to už pri Microsoft býva zvykom, doposiaľ stále nevieme, čoho sa má nová konferencia vôbec týkať. Dočkáme sa nového hardvéru so značkou Surface? Predstaví Microsoft konečne svetu očakávaný Surface Phone, alebo má v rukáve niečo úplne iné?

„A moment of your time“

Práve toto heslo nás má pripraviť na očakávanú konferenciu, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou prinesie nové zariadenia do rodiny zariadení Surface. Na aký hardvér sa teda môžme tešiť? Spoločnosť Microsoft nám na očakávanej tlačovke s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví hneď niekoľko nových zariadení.

Vylučovacia metóda je zrejme najúčinnejšia

Microsoft nám doteraz nedal žiadnu nápovedu, o aké zariadenia by malo ísť, tým pádom musíme zvážiť všetky potencionálne možnosti. Hneď prvé zariadenie, ktoré väčšine vzíde na um, je nový Surface Pro. Ten je síce starý už viac ako rok a malý refresh hardvéru by sa mu určite hodil, no Panos Panay v jednom predošlom rozhovore uviedol, že nový Surface Pro si označenie „5“ musí zaslúžiť. To, či Microsoft naozaj dokázal dostatočne zvýšiť latku za posledný rok, sa s najväčšou pravdepodobnosťou dozvieme až na samotnej tlačovke.

Zdroj: techradar.com

Podobná hardvérová aktualizácia by sa hodila aj zariadeniam Surface Laptop a Surface Studio. Druhá generácia týchto zariadení je očakávaná už niekoľko mesiacov, no Microsoft o nej doteraz mlčí. Práve tieto dve zariadenia sú ale najväčšími adeptami na predstavenie ich novej generácie. Ich hardvér je oproti ostatným Surface zariadeniam o čosi pozadu a Microsoft chce určite udržiavať výkonnosť všetkých svojich zariadení na čo najvyššej úrovni.

Zariadenia, ktoré tento rok zrejme neuvidíme

Vyššie sme spomínali zariadenia, ktoré nám spoločnosť Microsoft môže predstaviť na pripravovanej tlačovej konferencii. Na zozname zariadení je ale aj Surface Book, ktorého novú, v poradí 3. generáciu, tento rok takmer určite neuvidíme. Predstavenie novej generácie tohto zariadenia je limitované najmä spoločnosťou Nvidia, ktorá ešte doteraz nepredstavila novú generáciu mobilných grafických kariet RTX. Dnešný Surface Book využíva najnovšiu generáciu grafík od spoločnosti Nvidia a predstavenie novej generácie s totožným grafickým výkonom by jednoducho nedávalo zmysel.

Potencionálne eso v rukáve

Spoločnosť Microsoft na konferencií možno predstaví aj úplne nové zariadenie. Jedným z dlhoročných adeptov na predstavenie je mobilný Surface Phone, prezývaný aj ako Andromeda. O tomto zariadení sa povráva už niekoľko rokov, no dotiahol Microsoft tento projekt do úspešného konca? To, samozrejme, netuší nikto z nás a tak nám zostáva len dúfať, že sa Microsoft na dlhoočakávaný Surface Phone naozaj nevykašlal.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close