SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft zvažoval podporu stylusu Surface Pen na smartfóne Lumia 950

Je určite zrejmé, že Microsoft na začiatku vývoja Lumia smartfónov zvažoval implementáciu technológií, vďaka ktorým by najpredávanejšie Windows smartfóny podporovali stylusy. Informácie o prvých prototypoch Lumie 950, ktorá podporovala stylusy, vyšli na povrch behom tohto roku, no až pred pár dňami sme sa dočkali reálneho fungujúceho prototypu.

Redaktorom zo stránky ProtoBetaTest sa podarilo otestovať prototyp smartfónu Lumia 950, ktorý sa ako sami uvidíte vo videu, naozaj odlišuje od reálneho smartfónu. Jedná sa o jeden z prvých prototypov, no oproti klasickej Lumii 950 ponúka jednu obrovskú výhodu, podporuje používanie stylusov. Klasická Lumia 950 je v porovnaní s týmto prototypom naozaj nudná, no dobre vieme, že svoj úspech si už bohužiaľ zažila a momentálne sa pomaly dostáva do dôchodku.

Vo videu od ProtoBetaTest vidíte prototyp v porovnaní s klasickou Lumiou 950. Funkcionalita stylusu nieje bohvie aká a určite ju nemôžme porovnávať s dnešnými zariadeniami, napríklad so smartfónom Samsung Galaxy Note 8, no musíme brať na vedomie, že sa jedná iba o prototyp. Tak či tak táto technológia vyzerá naozaj využiteľne a ďalším vývojom by sa určite o čosi vylepšila. Tento prototyp by mal podľa oficiálnych informácií podporovať širokú škálu stylusov a pier. V testovacom videu je použitý stylus z nového laptopu Surface Pro 4, tak ako je možné, že pero so smartfónom funguje? V tomto prototype Microsoft testoval technológiu N-trig, ktorá je využívaná aj v tých modernejších Surface zariadeniach a laptopoch.

Podpora stylusov by zrejme nepotešila iba nás, no určite aj našich viacerých čitateľov, ktorí Lumiu 950 buď ešte vlastnia, alebo ju donedávna vlastnili. Samozrejme, za touto technológiou mohlo stáť aj viacero rizík, ktoré by mohli ovplyvniť výkon alebo výdrž zariadenia a Microsoft sa takýmto rizikám nechcel zbytočne vystaviť a prototyp nechal tak a siahol po klasickej alternatíve.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok: Youtube

Tagy
Close
Close