Aplikácie

Microsoft zapĺňa „medzeru“ nedostatku aplikácií novými Progresívnymi webovými aplikáciami

Microsoft niekoľko týždňov dozadu priniesol do obchodu s aplikáciami prvú nádielku PWA (Progresívnych) aplikácií.

Pre vysvetlenie, PWA aplikácie alebo inak povedané Progresívne webové aplikácie prinášajú zaujímavé riešenie ako priniesť doteraz nedostupné aplikácie na Windows platformu. Ponúkajú totiž viacero natívnych funkcionalít, ktoré nájdeme priamo v rozhraní webovej stránky avšak v modernom šate.

Toto sú nové PWA aplikácie v Microsoft obchode

Najnovšie sa v Microsoft obchode objavila ďalšia vlna PWA aplikácií, ktoré sú tak k dispozícii pre používateľov platformy Windows. Zoznam novo pridaných aplikácií  si môžete pozrieť nižšie:

Microsoft sa spolieha na dve cesty ako rozširovať ponuku aplikácií v obchode.  Prvou z nich je,  že publikácia nových PWA aplikácií prebehne prostredníctvom samotných vývojárov. Druhou možnosťou je zariadenie PWA aplikácií prostredníctvom automatického indexu kvality Bingu, cez ktorý sa následne do obchodu dostanú automaticky.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close