SpravodajstvoWindows

Microsoft začína testovať novú funkciu Cortany, v budúcnosti má slúžiť ako online technická asistentka

Microsoft v posledných dňoch začal interné testovanie novej funkcie digitálnej asistentky Cortana v operačnom systéme Windows 10. Jej ďalšou úlohou bude online technická asitentka a podpora zároveň a vďaka nej budú môcť aj menej zruční používatelia meniť nastavenia systému, zapínať nové funkcie alebo pridávať rôzne bezdrôtové zariadenia. Nová funkcia digitálnej asistentky zatiaľ vystupuje pod názvom „Follow me“, alebo Nasleduj ma.

Na Twitteri používateľa WalkingCat sa objavilo video novej funkcie Cortany. Vo videu vidíme, ako Cortana interaktívne navádza používateľa a ukazuje, ako daný používateľ môže pridať ďalšie Bluetooth zariadenie. Vďaka tejto funkcií, budú môcť v budúcnosti aj bežní používatelia meniť rôzne nastavenia systému alebo zapínať niektoré funkcie, o ktorých dovtedy ani nevedeli, alebo ich jednoducho sami nedokázali zapnúť.

Pri celom procese navigovania, Cortana sleduje pohyby používateľa a ukazuje mu cestu (plus celý čas dáva hlasové pokyny), ako prejsť na ďalší krok pri inštalácií alebo zapínaní funkcií. Nová funkcia Nasleduj ma by sa mala už čoskoro objaviť v najnovších Windows 10 Insider buildoch, no presný dátum žiaľ ešte nieje známy. Pre širokú verejnosť by mohla byť predstavená v aktualizácií Windows 10 Redstone 4 na jar roku 2018, no ako prví ju obdržia Insideri v Skip Ahead okruhu.

Nová funkcia v digitálnej asistentka by mohla ešte viacej otvoriť brány pre neskúsených používateľov, ktorí by už viac nemuseli hľadať desiatky návodov na internete. To, či bude Cortana s novou funkciou Nasleduj ma naozaj účinná a intuitívna, ukáže len prax. Zatiaľ nám stačí len dúfať, že sa jej nedočkáme až o rok, pretože všetci dobre vieme, ako to v Microsofte chodí…

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close