SpravodajstvoWindows

Microsoft začína s novým beta testovaním rôznych aplikácií v operačnom systéme Windows 10

Program Windows Insider jednoznačne určite urýchlil a zlepšil celkový vývoj operačného systému Windows 10. Bez beta testerov by všetko jednoznačne trvalo oveľa dlhšie a v systéme by sa nachádzalo oveľa väčšie množstvo problémov ako teraz. Úplne opačná situácia je ale s natívnymi aplikáciami najnovšieho operačného systému. Aktualizácie aplikácií sú väčšinou dostupné iba pre beta testerov, ktorí sa o niektoré aplikácie nemusia zaujímať, alebo ich vôbec nevyužívajú. Hlavne kvôli tomuto dôvodu sa Microsoft rozhodol zaviesť nový uzatvorený testovací program pre rôzne systémové aplikácie.

Nový program je momentálne dostupný iba pre vybraných používateľov

Nový beta program pre aplikácie, zatiaľ označovaný ako ‘Windows App Previews program’, má slúžiť na testovanie najnovších systémových aplikácií a ich aktualizácie. Fungovať má podobne ako program známy z obchodu Google Play. Nový program je momentálne dostupný pre vybraných Insiderov, ktorí dostali osobnú pozvánku do testovania od samotného Microsoftu. Tým pádom sa do testovacieho okruhu nedostane hocikto, no časom sa to pravdepodobne zmení.

V testovaní sa ocitli už viaceré systémové aplikácie

Pre vybraných Insiderov sú momentálne dostupné špeciálne verzie viacerých systémových aplikácií. V čase písania tohto článku, boli v testovaní zaradené najnovšie aktualizácie aplikácií Fotoaparát, Fotografie a aj aplikácia Budíky a hodiny. Pokiaľ si Vás náhodou Microsoft vyberie do beta testovania, po otvorení aplikácie narazíte na takéto upozornenie.

Čo hovoríte na takýto spôsob testovania? Nebude medzi testovacími Insider okruhmi ešte väčší chaos? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close