SpravodajstvoWindows

Microsoft začína distribuovať nový Media Player, nie však pre všetkých. Pozrite sa, ako vyzerá

Dostupný je zatiaľ pre BETA testerov Windowsu.

Ako je vám určite dobre známe, tak Microsoft nevyvíja len operačný systém Windows, ale i viacero aplikácií. Jednou z tých populárnejších, s ktorou sa stretol pravdepodobne už každý používateľ Windowsu, je Media Player. Ide o univerzálny prehrávač multimediálnych súborov, ako je hudba a video.

Microsoft uvoľňuje nový Media Player

Spoločnosť najnovšie prostredníctvom svojho blogu oznamuje, že začína testovať novú verziu prehrávača Media Player, ktorý bol doslova prekopaný od základov.

„Navrhli sme nový prehrávač médií, aby bolo počúvanie a sledovanie vášho multimediálneho obsahu v systéme Windows 11 príjemnejšie, a sme naozaj nadšení, že vám ho môžeme všetkým predstaviť! Prehrávač médií krásne predvedie vašu miestnu zbierku hudby a videí a dopĺňa nový vzhľad a dojem zo systému Windows 11.“ píše Microsoft v publikovanom blogu.

Nový multimediálny prehrávač nie je však dostupný pre všetkých, ale len pre BETA testerov Windowsu  v rámci kanálu známeho ako „Dev“.

Microsoft ďalej vysvetľuje, že srdcom nového prehrávača je plnohodnotná hudobná knižnica, ktorá umožňuje nielen prehrávať obsah, ale ho i spravovať. Spoločnosť ďalej dodáva, že ak dnes využívate za účelom správy obsahu aplikáciu Groove Music, tak všetok obsah bude prenesený do novej aplikácie. Rovnako hovorí, že aplikácia bude automaticky nahradenou novým Media Palyerom.

„Prehrávač médií obsahuje plnú podporu pre prehliadanie, správu a sledovanie vašej miestnej zbierky videí! Všetok váš obsah v priečinkoch s hudbou a videom v počítači sa automaticky zobrazí vo vašej knižnici, no v nastaveniach aplikácie môžete prehrávaču Media Player určiť, kde má hľadať ďalší obsah.“ píše Microsoft.

Microsoft ďalej vysvetľuje, že nová aplikácia obsahuje okrem obrázku albumu, tak i bohaté obrázky interpretov, ktoré sa budú zobrazovať naprieč rozhraním aplikácie.

Windows 11 Novy prehravac Media Player_nahlad_2
Zdroj: blogs.windows.com

Microsoft ďalej vyzdvihuje i zážitok z prehrávania videí, ktoré sú umiestnené v popredí aplikácie. Spoločnosť ďalej prezrádza, že Media Player bude podporovať aj video, ktoré sa zvyčajne v systéme Windows spracováva v samostatnej aplikácii Filmy a TV.

Windows 11 Novy prehravac Media Player_nahlad_3
Zdroj: blogs.windows.com

V závere však treba dodať, že spoločnosť neuviedla presný dátum, kedy aplikáciu bude distribuovať pre všetkých. Pevne však veríme, že to nebude trvať dlho vzhľadom na to, že na prvý pohľad nový Media Player vyzerá v skutku skvelo, čo poviete?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close