SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft začal spolupracovať s IBM kvôli rozšíreniu podpory pre Surface zariadenia

Služby a podpora sú základnými zložkami, ktoré obrovské spoločnosti ako Microsoft musia neustále zlepšovať, kvôli napredovaniu a vyššiemu uspokojeniu zákazníkov. Microsoft minulý rok rozbehol pilotný program, ktorý zabezpečoval zlepšovanie podpory a služieb. Tento program vystupujúci pod názvom „Surface partner program for Services and Support“, je momentálne aktívny v 10 krajinách sveta: USA, Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Austrália, Nový Zéland, Dánsko, Švédsko, Nórsko a Fínsko. V najbližších mesiacoch má Microsoft zvýšiť počet krajín, v ktorých bude dostupná podpora a služby pre Surface zariadenia.

Dva dni dozadu Microsoft predstavil ďalšieho veľkého partnera pre rozvoj týchto služieb, IBM Technology Support Services (TSS). Microsoft spoločne s IBM plánuje rozšíriť program Microsoft Complete pre Surface zariadenia. Zmeny sa majú týkať aj technických služieb a podpory priamo na mieste. Pre zákazníkov s balíkom Microsoft Complete bude dostupná technická podpora (pri poškodení zariadenia) spolu s podporou priamo na mieste, cez telefón alebo online, už na druhý pracovný deň. Doteraz bol proces pre zákazníkov s Microsoft Complete balíkom zdĺhavejší a nie vždy boli problémy vyriešené na nasledujúci pracovný deň. Obe tieto novinky, budú dostupné aj pre nových aj pre už existujúcich zákazníkov s balíkom Microsoft Complete. Nový Microsoft Complete balík má odštartovať už 15. júla v USA a Kanade, ale Microsoft plánuje rýchlo expandovať aj do ostatných krajín.

Microsoft taktiež zaviedol novú Surface Reseller alianciu, ktorá má pomáhať a uľahčovať prácu partnerským predajcom Surface zariadení. Partneri budú mať ľahký prístup ku technickým informáciám zariadení, ku materiálom pre zlepšenie marketingu. Taktiež bude uľahčená pomoc koncovým zákazníkom (hlavne rýchlejšie vybavenie reklamácií) spolu s priamou registráciou koncových obchodov.

Nová aliancia je zatiaľ iba v prvotnej verzii a predajcovia Surface zariadení sa do nej môžu zapojiť na stránkach Microsoftu. Microsoft plánuje tento program naplno rozbehnúť už túto jeseň.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close