Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft začal s postupným upúšťaným od podpory 32-bitovej verzie Windows 10. Pozrite sa, akú verziu máte Vy

Microsoft nebude podporovať 32-bitovú verziu Windows 10 počnúc veľkou Májovou aktualizáciou

Microsoft oznámil, že budúce verzia Windows 10, začínajúc od veľkej Májovej aktualizácie 2020, upúšťa od podpory 32-bitovej verzie Windows 10 na nových počítačoch. Spoločnosť konkrétne napísala:

„Počnúc systémom Windows 10, verzia 2004, všetky nové systémy Windows 10 budú musieť používať 64-bitové buildy a Microsoft už nebude uvoľňovať 32-bitové buildy pre OEM distribúciu. To nemá vplyv na 32-bitové zákaznícke systémy, ktoré sú vyrobené s staršie verzie systému Windows 10; spoločnosť Microsoft sa naďalej angažuje v poskytovaní aktualizácií funkcií a zabezpečenia na týchto zariadeniach…“

Ako môžete čítať vyššie, tak oznámenie spoločnosti neznamená úplne ukončenie podpory 32-bitovej verzie Windowsu 10, ale obmedzenie podpory. Upozornil na to portál bleepingcomputer.com. Hoci spoločnosť neuviedla dôvod, tak ho môžeme minimálne tušiť, nízky počet používateľov tejto verzie Windowsu. Hoci Microsoft neuverejňuje tieto štatistiky, tak ako taký obraz nám ponúka platforma Steam, ktorá zobrazuje každý operačný systém s podielom aspoň 0,20%. 32-bitovú verziu by ste však medzi štatistikami hľadali márne.

Windows_platforma steam
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen platforma steam)

Zároveň treba dodať, že ide vskutku o logický krok spoločnosti Microsoft, ktorý ovplyvní minimum používateľov. Proces začatia zjednocovania verzii Windowsu zníži potenciálne konflikty medzi oboma architektúrami.

Ako zistiť, akú verziu Windowsu 10 mám?

V prípade, ak by ste chceli zistiť akú verziu Windowsu máte Vy, tak otvorte ponuku Štart >  Nastavenia > Systém > Informácie.

Ako zistit verziu Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Prípadná inovácia 32-bitovej verzie na 64-bitovú verziu je vcelku zdĺhavá. Vo svojej podstate vyžaduje preformátovať Váš pevný disk a nainštalovať novú inštaláciu 64-bitovej verzie Windows 10.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close