Pracovné ponuky
Windows

Microsoft za posledný rok zaznamenal naozaj veľký nárast. Počet Windows 10 počítačov sa zvýšil na 700 miliónov

Spoločnosť Microsoft sa na konferencii Build 2018 pochválila ďalším dosiahnutým míľnikom. Počet Windows 10 počítačov sa podľa oficiálnych štatistík zvýšil na 700 miliónov. Jedná sa o až 100 miliónový nárast oproti číslam z pred pol roka.

Ľudia preferujú smartfóny

Nárast o 100 miliónov je naozaj veľký, ba dokonca prekvapujúci, no iba v tom prípade, ak sa nad podstatou problému nezamyslíte o čosi dlhšie. Takmer každý si ihneď uvedomí, že počítače v posledných rokov nezažívajú práve obrovský boom a ľudia často na klasické a nenáročné úkony, siahnu po smartfóne alebo tablete. Migrácia ľudí na iné typy zariadení je naozaj zjavná, no tento problém si uvedomuje aj Microsoft, ktorý svoju politiku v posledných rokoch výrazne pozmenil. Práve zmenená politika spoločnosti ku tomuto úspechu určite dopomohla. Práve súčasťou nových plánov je priblíženie sveta smartfónov so svetom počítačov, práve prostredníctvom funkcií v operačnom systéme Windows 10, alebo prostredníctvom viacerých aplikácií, vďaka ktorým si môžu používatelia zobrazovať obsah zo smartfónu, aj na domácom počítači.

Windowsu 10 škodí nedostatok aplikácií

Operačný systém Windows 10 aj napriek obrovskému počtu používateľov stále trpí. Microsoft v posledných rokoch výrazne promuje Microsoft Store, v ktorom sa nachádza celkom veľké množstvo aplikácií, no tento obchod nie je medzi developermi najobľúbenejší. Práve preto počet aplikácií v obchode vôbec nezodpovedá počtu používateľov tohto operačného systému, no Microsoft chce túto dieru na trhu čo najskôr zatmeliť.

Microsoft zvýši podiely z výnosov z aplikácií

Spoločnosť chce dieru s nedostatkom aplikácií zatmeliť práve prilákaním nových vývojárov. Podiely z výnosov z aplikácií sa momentálne pohybujú na úrovni 70%. Microsoft chce toto číslo v blízkej budúcnosti zvýšiť až na 95%, vďaka čomu by sa mala stať Windows platforma o čosi populárnejšia pre vývojárov aplikácií.

Z hier bude Microsoft profitovať o čosi viac

Vyššie spomenutá zmena sa, bohužiaľ, netýka úplne všetkých tipov aplikácií. Výnimkou sú práve počítačové hry, ktoré sú v obchode Microsoft Store najobľúbenejšie. Výnosy z hier budú zvýšené na 85%. Zmena sa bude týkať aj aplikácií zakúpených prostredníctvom partnerských a propagačných programov, na ktorých sa podiel zvýši na 15%.

Na prvý pohľad si zrejme väčšina používateľov operačného systému Windows 10 pomyslí, že Microsoft svoju platformu dosť zanedbáva, no v číslach je práve opak pravdou. Čísla oznámené na konferencií Build 2018 nám prezrádzajú, že Microsoft zrejme nerobí všetko tak, ako by sme si priali, no radšej oslovuje tých najobyčajnejších zákazníkov, ktorý momentálne vo veľkom migrujú na najnovší operačný systém Windows.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (medium.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close