ANDROIDWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft Word a OneDrive su medzi 10 najrýchlejšie rastúcimi aplikáciami na Androide

Microsoft možno v poslednej dobe stratil trhový podiel v prospech Apple alebo Googlu, respektíve voči ich operačným systémom iOS a Android, ale to neznamená, že sa Microsoft vzdáva a bude sedieť v zadnej rade. Produkty ako Word a OneDrive získavajú jeden úspech za druhým.

Microsoft nedávno spustil pilotný projekt, kedy svoje najobľúbenejšie aplikácie ako sú práve Word a OneDrive sprístupňuje na iných operačných systémoch – konkrétne pre dve dominantné platformy iOS a hlavne Android. Microsoft si uvedomuje svoju prevahu v produkcii kancelárskych balíčkov, resp. programov, a preto pristúpil k takémuto kroku.

Podľa údajov z portálu ironsSource sú práve aplikácie od Microsoftu Word Mobile a OneDrive jednými z 10 najrýchlejšie rastúcich aplikácii na Androide s približne 50 – 100 miliónmi inštalácii v Google Play store. Tento výsledok dobieha iných gigantov ako sú Audible, Uber, Opera Mini browser, alebo Candy Crush Jelly Saga.

Microsoft Word a OneDrive v Google Play Store:

Microsoft Word Mobile OneDrive

Práve táto informácia ukazuje, ako konkurencieschopný vie Microsoft byť. Veľakrát sa polemizovalo o tom, že Windows Mobile zaniká, ale tento fakt poukazuje na to, že riešením a ďalším smerovaním Windows Mobile by mohol byť práve prienik na iné platformy.

zdroj: winbeta.org

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close