Spravodajstvo

Microsoft a Wacom sa spájajú na vytvorenie nového elektronického pera

Hneď prvý deň na konferencii Microsoftu BUILD 2016 oznámil Microsoft vznik novej platformy Windows Ink, kde sa budú nachádzať aplikácie optimalizované pre používanie elektronického pera. Ale čo mohlo viacerým ľuďom uniknúť a bolo v skutočnosti oznámené len pomocou blogu je nové partnerstvo Microsoftu so spoločnosťou Wacom na vytvorenie novej generácie elektronických pier, ktoré budú fungovať na hocijakom zariadení s Windows 10, ktoré podporuje funkcionalitu elektronických pier.

Partnerstvo je postavené na novom Windows Pen Protocol (Windows písací protokol), ktorý predstavuje viacero pravidiel pre výrobcov hardvéru ako využívať elektronické perá pri zariadeniach s Windows 10, ktoré podporujú takúto funkcionalitu.

Vyzerá to tak, že Microsoft bude masívne podporovať využívanie elektronických pier, len nedávno oznámil, že túto funkciu – Windows Ink, budú môcť užívatelia využívať v aplikáciách ako sú Mapy, Microsoft Edge alebo Office. Microsoft dokonca podporuje a umožňuje využívanie Microsoft Ink v rôznych aplikáciách. Vývojári môžu túto funkcionalitu Windows Ink zapnúť jednoduchým vložením jedného riadku kódu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close