Windows

Microsoft vypustil nový build 10158 pre Fast ring (PC verzia Windowsu 10)

Pred pár dňami Microsoft vypustil aktualizáciu pre Windowsu 10 TP určenú pre mobilné telefóny a na prelome včerajšieho a dnešného dňa vypustil aktualizáciu aj pre PC verziu, ktorá je dostupná pre používateľov Fast ringu. Mimochodom Microsoft pri tejto aktualizácii nezverejnil až tak obšírny obsah chýb a nedostatkov, ktoré sme mohli vidieť pri predošlých buildoch.

Prvou novinkou, ktorú si všimne aj menej skúsený používateľ Windowsu je rebranding internetového prehliadača Project Spartan, ktorý po novom dostal menovku Microsoft Edge (tak isto ako v mobilnej verzii). Táto zmena priniesla nové ID aplikácie, ktorá spôsobuje stratu všetkých uložených dát v pôvodom prehliadači, preto vám odporúčame si ich zálohovať pred inštaláciou nového buildu. Microsoft ďalej na základe feedbacku od používateľov pridal tlačidlo „Home“, ktoré vás dostane na vami nastavenú domovskú stránku (cesta k nastaveniu domovskej stránky je: Settings > Advanced Settings and turn on “Show the home button”). Ďalej, aktualizácie sa dočkala aj správa hesiel, vďaka ktorej už nebudete musieť ručne vypisovať prihlasovacie údaje na webstránkach, po novom prehliadač to všetko spraví za vás. Úpravy sa dočkalo aj audio na základe požiadaviek používateľov, ktoré nefungovalo v prípade ak ste minimalizovali prehliadač, v novom builde už funguje ako sme zvyknutí z konkurenčných prehliadačov. Poslednou novinkou, ktorej sme sa dočkali v prehliadači je možnosť nastavenia tmavej témy.

Microsoft_Edge

Vývojári sa tiež pohrali s animáciami v Tablet móde Windowsu, ktoré nefungovali správne. Ďalej bola vylepšená podpora pre Windows 8 a 8.1 aplikácie.

Aktualizácie sa dočkala aj hlasová asistentka Cortana, ktorá avšak podľa slov Microsoftu nie je ešte vo finálnej podobe. Po novom ju nájdeme v tmavej téme, ktorá pasuje z dizajnom operačného systému. Programátori tiež upravili viacero funkcionalít ako je napríklad trackovanie leteckých spojov, možnosť odosielania e-mailov prostredníctvom hlasového ovládanie, avšak táto funkcionalita je momentálne dostupná len pre anglicky hovoriacich používateľov. Ďalšiu zmenu, ktorú vývojári zakomponovali do tohto buildu je hlbšia integrácia hlasovej asistentky do kancelárskeho balíčka Office 365, v rámci ktorej dokáže efektívnejšie pracovať napríklad s Excelom.

Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia „Fotky“, ktorá je dostupná cez Windows Store Beta. Dočkali sme sa nie len zlepšenia výkonu a spoľahlivosti aplikácie, ale aj pridania nových funkcionalít, ktoré požadovalo viacero používateľov vývojárskej verzie Windowsu. Takouto funkcionalitou je napríklad podpora animovaných obrázkov vo formáte GIF, alebo pridanie tlačidla „Otvoriť s“ vo prehliadači fotografií.

Open_With

Zdroj: Neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close