Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft vylepšuje využívanie RAM pamäte internetovým prehliadačom Edge. Hovorí o obrovskej úspore!

Windows 10 May aktualizácia má lepšie pracovať s „heap memory“ vďaka čomu Win32 aplikácie spotrebovávajú menej RAMky, tvrdí Microsoft

Určite sa mnohí z nás už  stretli s tým, že im internetový prehliadača spotrebováva vcelku veľa operačnej pamäte RAM. S týmto problémom sa môžu stretávať hlavne používatelia operačného systému Windows, kde Chrome, Edge a ďalšie prehliadača sú doslova „žrútmi“ dočasnej pamäte. Microsoft však hlási, že urobil zmeny, ktoré menia túto nepriaznivú situáciu k lepšiemu.

„Vylepšili sme heap memory“

Microsoft prostredníctvom svojho blogu informuje, že prostredníctvom aktualizácie Windows 10 May vylepšuje takzvanú heap memory. Ide o miesto v pamäti, ktoré je prideľované náhodným prístupom. Na rozdiel od zásobníka pamäte, kde je pamäť prideľovaná a uvoľňovaná v prísne definovanom poradí, tak v heap memory zvyčajne dochádza k uvoľňujú spôsobom, ktorý je navzájom asynchrónny. Microsoft ďalej dodáva, že tieto úpravy sú aktuálne dostupné pre Win32 aplikácie, v dôsledku čoho  pracujú s RAM pamäťou efektívnejšie. Spoločnosť hovorí, že v prípade testovania prehliadača Microsoft Edge došlo k celkovému zníženiu využívania pamäte až o 27%. Microsoft však ďalej dodáva, že výkon a úspora sa môže líšiť v závislosti od konfigurácie zariadenia.

„…Prvé výsledky interných testov zariadení bežiacich na aktualizácii Windows 10 May ukazujú, že pri prehliadaní pomocou aplikácie Microsoft Edge sa znížilo využitie pamäte až o 27%…“ píše spoločnosť vo svojom blogu.

Zároveň treba dodať, že Microsoft Edge beží na jadre Chromium, je teda možné očakávať zlepšenie práce s RAM pamäťou aj v prípade prehliadača Chrome.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close