SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft – Vyhadzov pre 2850 miest?

Chystá sa najväčšie prepúšťanie za posledných 12 mesiacov. Po katastrofálnej akvizícii služieb a produktov značky Nokia v roku 2014, sa spoločnosť Microsoft rozhodla svoje konanie prehodnotiť.

NSD  získala od Microsoftu 7,2 miliardy $ potom ako nízky dopyt po mobilných telefónoch so systémom Windows neustále pretrvával. Následne bol Windows vyzvaní k zmenám, ktoré sa dotýkajú fungovania jeho hardvéru. Počas svojho fiškálneho roka 2015 spoločnosť investovala náklady na reštrukturalizáciu a zjednotenie celkovej štruktúry. V investíciach pokračovala až do 30. júna 2016,kedy vynaložila ďalšie finančné prostriedky v hodnote 1,1 miliardy $.

Masívne prepúšťanie

Počas roka 2015, firma Microsoftu prepustila v telefónnej sfére  7800 ľudí. Masívne prepúšťanie si vyžiadalo aj odpisy vo výške 7,6 miliárd $. Microsoft sa v 10-K submission to the SEC vyjadril, že  v priebehu  roka 2015 celkovo eliminovali približne 19.000 pozícii.

Strata pozícii je rozhodnutím firmy na základe programu s názvom ,,Hardware Integration Phone“, ktorý podľa informácii končí 30.júna 2016. Súčasťou svojej novej stratégie bolo počas roku 2016 eliminovaných 7400 pracovných miest.

Ako Microsoft postupuje ďalej?

Firma sa vyjadrila, že koncom roku 2016 riadenie spoločnosti spomínaný plán schválilo. ,,Vyhadzov“ sa dotkol nielen pracovníkov smartphone hardweru ale aj globálneho predaja. Okrem straty 1800 pozícii ktoré boli vyhlásené v máji, bude  v celosvetovom merítku pozícii zredukovaných aj 2850 úloh. Všetky spomínané akcie by sa mali uskutočniť do konca roku 2017.

Ovplyvní to predajnosť?

Microsoft vlani svoje hardvérové portfólio mimoriadne prerobila. Jej CEO špecialista Satya Nadella má na celý systém svoj vlastný názor. Tvrdí, že plán prináša stratégiu vďaka ktorej sféra podnikania s mobilmi, má priestor pre osobný rozvoj. A následne tak firma môže vytvoriť živý Windows ekosystém.

Faktom ostáva aj tvrdenie, že spoločnosť minulý štvrťrok predala len 1,2 milióna Lumia telefónov a následne sa vyjadrila, že sa sústreďuje na prerábku vlastného podnikania. Výsledkom ostáva  ich nesplnený cieľ. A to možnosť 1 miliardy Windows zariadení do roku 2018.

zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close