Spravodajstvo

Microsoft vydal prvé tipy pre vývojárov

Pred pár dňami Microsoft oznámil, že začnú publikovať sériu blogov s tipmi pre vývojárov s názvom „Windows Dev Center Tips“ (Tipy pre Windows vývojárske centrum). Prvý zo série blogov bol zverejnený dnes a nesie názov „ako zverejnovať a aktualizovať verejné aplikácie“

Keď vývojár vytvorí novú aplikáciu, tak pre potenciálne publikum sú najdôležitejšie metadáta, ktoré mu povedia viac o tejto appke. Metadáta poskytujú informácie o účele, inštrukciách, cieľoch a mnoho ďalšieho. Taktiež predstavujú najlahší spôsob presného nájdenia toho, čo práve uživateľ potrebuje.

  • Ikony – vývojári by mali použiť unikátnu ikonu, ktorá vie zaujať hneď na prvý pohľad. Ikona musí upútať uživateľa tak, aby odlíšila túto aplikáciu od všetkých ostatných.
  • Screenshoty – obrázky aplikácie v ponuke by mali byť jasné, presné a hlavne pravdivé, aby si uživateľ mohol vytvoriť dôkladný obraz aplikácie.
  • Opis – musí byť stručný a upútať uživateľa hneď na začiatku. Taktiež má poskytnúť informáciu o tom, čo aplikácia ponúka.
  • Kľúčové slová – s limitom iba 7 sov je dôležité, aby ste určili slová, ktoré si myslíte, že budú uživatelia najviac vyhľadávať v súvislosti s funkciami, ktoré vaša aplikácia poskytuje.
  • Opis zmien (Change Logs) – aktualizácie aplikácie nielenže zatraktívni vašu aplikáciu, ale aj popis zmien ukáže uživateľom, že sa zaujímate o nich a chcete neustále zlepšovať ich skúsenosť s vašou aplikáciou.

Ďalším dôležitým krokom je určenie si publika. Ak sa rozhodne nelimitovať dosah pre špecifické publikum, tak môže aplikáciu zverejniť širokorozsiahlo vo Windows obchode pod možnosťou „zverejniť túto aplikáciu v obchode“ pod menu distribúcie a viditeľnosti. Ak chce aplikáciu zverejniť neskôr, tak aj takáto možnosŤ existuje pomocou naplánovania.

Čo sa týka už zverejnených aplikácií, tak všetky zmeny su dostupné pre všetkých uživateľov v obchode asi s dvojhodinovým oneskorením od nahratia zmeny.

Ak vás bude zaujímať viac tipov pre vývojárov, tak v najbližšom čase ich bude Microsoft zverejňovať vo svojej novej sérií na oficiálnom blogu Microsoftu.

Celý prvý blog si môžete v angličtine prečítať TU.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close