SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Marcová nádielka opráv v ekosystéme Windows sa nevyhla ani mobilnej platforme

Možno ste počas včerajšieho dňa alebo dnešného rána zaregistrovali, že na zariadeniach s operačným systémom Windows 10 Mobile vyskočila notifikácia týkajúca sa aktualizácie softwaru. Reč je konkrétne o zostavení 15254.313, resp. KB4090912. Aktualizácia ako už asi tušíte odstraňuje otravný bug v podobe chybovej hlášky pri otváraní PDF súborov v prednastavenom prehliadači Microsoft Edge.

Microsoft vyriešil chybu otvárania PDF súborov na Windows 10 Mobile zariadeniach

Aktualizácia okrem opravy prehliadača PDF súborov by mala obsahovať všetky opravy z aktualizácie pre Windows 10 KB4088782. Napríklad vyriešenie problému s prehrávaním online videí, s tlačou XML dokumentov z Internet Explorer a Microsoft Edge prehliadača, vyriešenie problému s WPF aplikáciami, ktoré nefungovali v prípade dotykového ovládania korektne a ďalšie. Celkovo bolo v rámci tejto aktualizácie opravených viac ako 70 bezpečnostných nedostatkov z čoho 15 bolo kritických.

Na druhej strane ani táto aktualizácia sa nevyhla viacerým nedostatkom. Napríklad v niektorých aplikáciách pri ukladaní a editovaní fotografií či obrázkov dochádza k chybám. Ak vás zaujíma viac podrobnosti o aktualizácii tak sme sa jej venovali v tomto článku.

Zdroj: vlastný, Microsoft blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close
Pracovné ponuky