SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Microsoft vraví, že nová Skype UWP Preview app pre Windows 10 Mobile príde už čoskoro

Včera Microsoft vypustil von najnovší Build 14327 pre Windows 10 Mobile pre používateľov Fast Ringu a spolu s ním sme sa dočkali viacerých opráv a dozvedeli sme sa aj o tom, čo nemusí fungovať na 100 %. Dočkali sme sa taktiež veľkej novinky Messaging Evrywhere, ktorá umožňuje používateľom prijímať SMS správy na Windows 10 PC cez ich telefón.

Ale nový Build priniesiol tiež iné výrazne zmeny. Takouto zmenou je aj odstránenie integrácie Skype z Messaging aplikácie. Tento krok pritom nebol neočakávaný, Microsoft ho avizoval už dávnejšie a to na základe spätnej väzby od používateľov Windows 10 Mobile medzi, ktorými táto integrácia bola nepopulárna. Na druhej strane to znamená, že Microsoft začal intenzívnejšie pracovať na UWP (Universal Windows Platform) aplikácii Skype, ktorú bude možné spustiť na širokom spektre Windows 10 zariadení.

Mimochodom nová UWP Skype aplikácia dnes dostala významnú aktualizáciu vo Windows obchode pre PC verziu, napríklad v podobe možnosti vytvorenia viacčlenných skupín a samozrejme posielania správ v rámci nich, tak isto možnosti skupinových audio či video hovorov atď.. Avšak Windows 10 Mobile používatelia stále čakajú na jej uvoľnenie a podľa vyjadrení na oficiálnom blogu Microsoftu by sa jej mohli dočkať už čoskoro, v rámci ktorého sa píše, že:

„Sledujte mobilnú verziu Skype UWP Preview app a medzitým môžete využiť existujúci aplikáciu Skype pre Windows Phone dostupnú v obchode.“

Avšak tentokrát tento niepriamy odkaz ostal už bez dnes familiárneho prísľubu „comming soon“, no pevne veríme, že by sme sa tejto aktualizácie mohli dočkať už príchodom ďalšieho buildu pre Windows 10 Mobile. Čo si o tom myslíte vy?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close