NovinkyZaujímavosti

Microsoft vďaka virálnej fotografii učiteľa, ktorý vyučoval prácu vo Worde prostredníctvom kriedovej tabule posiela do školy v Ghane skutočný PC

Niekoľko dní dozadu sa na internete objavila virálna fotka učiteľa, ktorý vyučoval prácu vo Worde prostredníctvom klasickej tabule, ktorú nájdeme v každej školskej triede. Nuž, na prvý pohľad táto fotografia vyvolala u viacerých ľudí úsmevnú situáciu, ba až pobavenie. Mnohí z nás si určite mysleli, že jedná o vtip. Všetko je však úplne inak, fotografia nie je vtipom, ale realitou.

Virálna fotografia, ktorá bavila celý svet nie je vtipom

Fotografia je skutočne reálna a takto prebieha vyučovací proces v školských laviciach v Ghane. Konkrétne, učiteľom predmetu je Richard Akoto, ktorý okomentoval fotografiu slovami:

„Učenie ICT v ghanskej škole je skutočne veľmi zábavné. Robím to vždy keď som v triede. Milujem svojich študentov, a práve preto musím robiť to čo robím, aby pochopili to čo vyučujem.“

Škola, v ktorej Akoto vyučuje nemá počítač od roku 2011 avšak aj napriek tomu musia študenti robiť ICT testy, aby dostali hodnotenie z kurzu, ktorý navštevujú.

Táto fotografia sa vďaka Rebecce dostala priamo k pobočke Microsoftu v Afrike, ktorý reagoval najlepšie ako mohol. Do školy zašle počítač.

Hoci sa jedná o drobnosť, ktorú väčšina z nás berie ako samozrejmosť tak vo vybraných krajinách je počítač doslova luxusom. Preto nás veľmi teší, že Microsoft nenechal túto virálnu fotografiu bez povšimnutia a škole venoval v rámci programu Education počítač, ktorí mladí študenti určite zužitkujú v správnu vec.

Zdroj: Twitter

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close