Windows

Microsoft vás upozorní, že konkurenčný prehliadač vám vybíja batériu rýchlejšie

Microsoft necelý mesiac dozadu začal s kampaňou na internetový prehliadač Microsoft Edge, v rámci ktorej poukázal na výdrž batérie oproti internetovým prehliadačom Google Chrome, Opera a Mozzila FireFox. Mimochodom najhoršie dopadol spomedzi testovaných prehliadačov Google Chrome s výdržou 4 hodiny a 19 minút pri prehrávaní videa oproti Microsoftu Edge, ktorý dosiahol 7 hodín a 22 minút.

No vyzerá to tak, že Microsoft s kampaňou neskončil, totiž po novom ak používate iný internetový prehliadač vás upozorní na to, že vám rýchlejšie vybíja batériu ako pri prehliadači Microsoft Edge. Údajne sa jedná o jednu z viacerých hlášok, ktoré sú súčasťou Windows Tips, ktoré sa zobrazujú vzhľadom na to čo robíte.  Ich cieľom má byť poskytnutie rýchlej správy ako aj zefektívnenie vašej práce s PC.

Takto vyzerá notifikácia o rýchlom vybíjaní batérie s iným internetovým prehliadačom

Podľa portálu Verge sa táto hláška začala zobrazovať len vybraným používateľom a týkala sa internetového prehliadača Mozilla Firefox.

Čo hovoríte na tieto praktiky Microsoftu, sú podľa vás v poriadku alebo to už trošku (opäť) prestrelili?

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close