Pracovné ponuky
Windows

Microsoft varuje: Pred inštaláciou veľkej aktualizácie sa uistite, že máte dostatok miesta na disku.

Chystáte sa na skoré nainštalovanie ďalšej veľkej aktualizácie operačného systému Windows 10? Pred samotnou inštaláciou sa uistite, že máte vo vašom počítači dostatok voľného úložného priestoru, varuje Microsoft na svojich stránkach. Počas inštalácie už bude totižto neskoro a iba s ňou zabijete zbytočný čas.

Problémy môžu mať hlavne tablety a malé notebooky

Windows 10 October 2018 Update totižto nebude žiadnou „jednohubkou“ a z Vášho voľného priestoru si opäť čosi ukrojí. Microsoft varuje, že problém s nedostatkom úložného priestoru najčastejšie postihuje laptopy s SSD úložiskom, ktoré je vo väčšine prípadov naozaj malé. A prečo je málo priestoru vlastne taký veľký problém? Aplikácia Windows Update spúšťa samotnú inštaláciu aktualizácie bez akéhokoľvek preskúmania Vášho úložiska. Aktualizácia sa tým pádom stiahne a následne sa začne aktualizovať. V prípade, že sa na zariadení ale zaplní všetok voľný priestor, inštalácia sa v procese preruší a systém vráti opäť do pôvodnej zostavy. Na tom by však nebolo nič hrozné, lenže inštalácia veľkých aktualizácií poväčšine trvá niekoľko desiatok minút. Microsoft sa chce touto cestou vyhnúť prípadom, kedy budú používatelia tráviť niekoľko desiatok minút alebo hodín pred počítačom, ktorý sa koniec koncov nepodarí aktualizovať.

Ako sa môžem problémom vyhnúť?

Prípadným problémom sa dá vyhnúť naozaj jednoducho. Najpodstatnejším krokom je pravidelná starostlivosť o Váš operačný systém. Pred aktualizovaním sa uistite, že sa v zariadení nenachádzajú nepotrebné alebo poškodené súbory, ktoré zapĺňajú drahocené miesto. Taktiež nezabudnite vyprázdniť kôš, ktorý v sebe často ukrýva množstvo súborov, ktoré už v systéme nemajú čo hľadať. V prípade, že stále nemáte dostatok úložného priestoru, pokúste sa preniesť niektoré súbory (fotky, videá, dokumenty) na cloudové úložiská, ktoré často ponúkajú dostatočne veľké bezplatné úložiská. Poslednou a zároveň krajnou voľbou je odstránenie nie tak podstatných aplikácií.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close