Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Nová kampaň Microsoftu na Windows 10 vám ho nainštaluje aj bez vášho vedomia

Pomaly, ale isto sa blíži termín kedy bude aktualizácia na Windows 10 spoplatnená s čím bude spojené aj spomalenie rozširovania sa počtu zákazníkov, ktorí využívajú najnovšiu verziu operačného systému od Microsoftu, Windows 10. Microsoft preto volí novú stratégiu ako prinútiť používateľov starších verzií Windowsu na prechod na novšiu verziu, ktorá vyvoláva medzi používateľmi negatívne reakcie. Používatelia starších verzií Windowsu totiž začali hlásiť nové vyskakovacie okná, ktoré ich nabádajú k aktualizácii, ktoré aj keď používatelia vypnú tak sa Windows 10 automaticky nainštaluje.

Zablokujte si nechcenú aktualizáciu na Windows 10

Na to aby ste sa vyhli nechcenej aktualizácii na Windows 10 je nutné kliknúť na modro vyznačený text „Here“, kde je následne možné pre nastaviť či čas kedy chcete aktualizáciu vykonať alebo zamietnuť. Druhú možnosť ako zabrániť aktualizácii je prostredníctvom tohto návod „NÁVOD | Otravuje vás reklama na Windows 10? Tak ju vypnite„, ktorý sme vám priniesli len nedávno.

Nainštaloval sa aj vám Windows 10 bez toho aby ste o tom vedeli?

O probléme medzi prvými informoval portál DSL.sk

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close