Windows

Microsoft v najnovších videách promuje aktualizáciu Windows 10 April Update

Nová veľká aktualizácia operačného systému Windows 10 sa dostáva do obehu už dnes (30. apríla) no musíte si ju stiahnuť manuálne. Medzi ostatných používateľov sa dostane o čosi neskôr, až 9 mája. Aj keď väčšina z nás už zhruba vie, čo aktualizácia do systému prinesie, Microsoft nám nové funkcie čiastočne osviežuje prostredníctvom najnovších reklám na novú aktualizáciu. Aké veľké novinky prináša nová aktualizácia? Poďme sa spoločne pozrieť.

Timeline – Časová os

Funkcia Časová os mala byť súčasťou už predošlej aktualizácie Fall Creators Update, no vývojárom sa jej konečná podoba zrejme nepozdávala a jej príchod radšej presunuli o pol roka. To nemení nič na tom, že sa jedná o naozaj vynikajúcu funkciu, vďaka ktorej budete mať na Vašom počítači prístup ku všetkým predošlým aktivitám, súborom, aplikáciám, alebo súborom a dokumentom z Microsoft aplikácií zo zariadení s iOS alebo Androidom.

Focus Assist

Táto funkcia je akousi prepracovanejšou verziou funkcie Quite Hours. Funkcia Focus Assist umlčí všetky vaše upozornenia a umožní vám zamerať sa na dôležité úlohy, na ktorých pracujete. Taktiež si môžete vybrať predvolenú aplikáciu, v ktorej momentálne pracujete, alebo si vybrať upozornenia, ktoré chcete dostávať aj počas práce. Funkcia sa dá taktiež zapnúť aj automaticky, napríklad hneď po zapnutí vybranej aplikácie.

Dictation – Diktovanie

Ďalšia celkom zaujímavá a využiteľná funkcia v systéme Windows 10. Nová funkcia Diktovanie je jednoducho prechodník z reči na text. Bude fungovať pre ľubovoľné textové pole v systéme Windows 10. Môžete ho spustiť stlačením klávesy Win + H. Jeho dostupnosť v našich končinách ešte nie je potvrdená.

Microsoft Edge

Natívny internetový prehliadač operačného systému Windows 10 obdržal hneď niekoľko vylepšení. Najväčšie zmeny sa ale týkajú hlavne používateľského rozhrania. Tmavý motív, ikony, farebný kontrast bol aktualizovaný s možnosťou stlmenia niektorých kariet, nové API pre automatické dopĺňanie platobných informácií, integrácia s Časovou osou a mnoho ďalšieho. Prehliadač taktiež obdržal nové Fluent Design prvky, vylepšenia bezpečnosti a taktiež aj zopár drobných úprav, vďaka čomu je prehliadač opäť o čosi spoľahlivejší a rýchlejší.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close