Windows

Microsoft už nebude ďalej upozorňovať používateľov, aby používali Edge keď sa rozhodnú inštalovať Chrome

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report týkajúci sa vyskakovacieho okna, ktoré nabádalo používateľov k tomu, aby si neinštalovali konkurenčný internetový prehliadač, ale využívali bezpečnejší a rýchlejší Edge. V ozname sa písalo:

„Už máte nainštalovaný Microsoft Edge – bezpečnejší a rýchlejší prehliadač pre Windows 10“

Microsoft na to neskôr reagoval, že sa jednalo len o test v rámci Windows Insider okruhov (testovacie zostavenia Windowsu).

„Vyskúšali sme túto funkciu iba s Insidermi – Program Windows Insider umožňuje spoločnosti Microsoft testovať rôzne funkcie, funkčnosť a spätnú väzbu ešte predtým, než sú sprístupnené širokej verejnosti. Zákazníci aj naďalej majú pod kontrolou a môžu si vybrať prehliadač podľa vlastného výberu.“, povedal hovorca spoločnosti.

Najnovšie vo Windows Insider – Fast Ring okruhu (10 RS5 17760) už upozornenie na využívanie internetového prehliadača Microsoft Edge nenájdeme.

Zdroj: MSP

Zdroj: MSP (1, 2), vlastný, úvodný obrázok: Twitter (Sean Hoffman)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close