Windows

Microsoft uvoľňuje ďalší build (10159) pre Windows, ktorý prichádza ani nie po 24 hodinách po poslednej aktualizácii

Microsoft práve v týchto chvíľach uvoľňuje ďalší build pre Windows 10 TP  pod označením 10159 v rámci Fast ringu. Jedná sa už o druhý update v priebehu 24 hodín po uvoľnení buildu 10158.

Nižšie vám prinášame vyjadrenie Gabriel Aula týkajúce sa dôvodu ďalšej aktualizácie, ktorá prišla zhruba 24 hodín po oficiálnom vypustení buildu 10158.

Prečo dva buildy prišli za sebou tak rýchlo? Asi ako už viete, buidly vyhodnocujeme v rámci Internal (vnútorného) ringu, ktorý je určený pre inžinierov v OSG a v Microsofte. Ak splnia všetky naše kritéria tak build posúvame ďalej do aplikácie Windows Insider (pozn. redakcia: teda pre bežných používateľov), najprv pre Fast ring a potom pre Slow ring, kde máme istotu stability daného buildu. Build 10158 sme skúšali takmer týždeň a vedeli sme, že to bude „silný“ build a dáta, ktoré sme pozbierali sme využili v novom builde. V builde 10159 sme opravili viac ako 300 chýb. Pôvodne sme nechceli odkladať vypustenie buildu 10158 tak sme sa rozhodli, že ho vypustíme a zároveň budeme pracovať na builde 10159.

Nový build bude dostupný pre prvých používateľov už dnes a ku všetkým by sa mal dostať v najneskôr ku koncu dňa. V prípade ak máte aktívny build 10158 a aktualizujete ho na 10159 tak vám možno vyskočí chyba 0x80246017, následne stačí reštartovať váš PC, ísť späť do Nastavení a skontrolovať možnosť aktualizácie.

 Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close