BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Microsoft upozorňuje používateľov Windowsu 7 na novú zraniteľnosť

Microsoft hlási novú zraniteľnosť Windowsu 7. Hoci už pracuje na jej oprave, tak aktualizácie nebude dostupné pre všetkých.

Spoločnosť Microsoft upozorňuje používateľov operačného systému Windows 7 na novú zraniteľnosť, ktorú zaevidovala v priebehu uplynulých dní. Konkrétne na svojich stránkach píše o útokoch, ktoré môžu potenciálne využívať neopravené zraniteľnosti v knižniciach Adobe Type Manager Library (atmfd.dll), ktoré uľahčujú vykresľovanie fontov typu PostScipt typu 1 vo vnútri operačného systému.

„Spoločnosť Microsoft sa dozvedela o obmedzených útokoch založených na systéme Windows 7, ktoré by mohli využívať neopravené zraniteľné miesta v knižnici Adobe Type Manager Library…“ píše Microsoft na svojich stránkach

Pomocou tejto zraniteľnosti môže útočník podniknúť vzdialené vykonávania kódu, po tom, keď knižnica Adobe Type Manager Library systému Windows nesprávne spracuje písmo s viacerými mastermi. Útočník môže tento stav docieliť napríklad prinútením používateľa, aby otvoril špeciálne vytvorený dokument.

Spoločnosť Microsoft zároveň dodáva, že si je vedomá chyby, a že už pracuje na náprave.

„Spoločnosť Microsoft si je vedomá tejto chyby zabezpečenia a pracuje na oprave. Aktualizácie, ktoré sa zameriavajú na bezpečnostné chyby softvéru spoločnosti Microsoft, sa zvyčajne vydávajú v druhý utorok v mesiaci.“

Zároveň však treba podotknúť, že Windows 7 už nie je od druhej polovice januára oficiálne podporovaný zo strany Microsoftu pre širokú verejnosť. Spoločnosť aktualizácie vydáva už len pre zákazníkov, ktorí si preplatili predĺženú podporu.

Najlepším riešením je aktualizácia na Windows 10

V prípade, ak ešte používate staršiu verziu Windowsu, tak ideálnym riešením je zváženie aktualizácie na aktuálne najnovšiu verziu Windowsu 10, ktorú spoločnosť aktívne vyvíja a zároveň aktívne reaguje na možné chyby v systéme vrátane vylepšovania zabezpečenia.

Podpora Windows 7 pred viac ako týždňom skončila. Tu je návod, ako si ho môžete aktualizovať na Windows 10 a ostať v bezpečí

Via  latesthackingnews.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky