NovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

Microsoft a Unity dajú developerom do 100.000, ak donesú aplikácie a hry z Androidu na Windows. Má to však háčik

Microsoft a Unity v snahe zvyšovania množstva aplikácií a hier vo Windows Store spúšťajú nový program, ktorý by mal prilákať vývojárov z konkurenčných platforiem.  Celková dotácia, ktorú môžu developeri takto získať je 100.000 dolárov, avšak má to jeden háčik.

Odmena do 100.000 dolárov totiž nebude vyplatená v cashi, ale formou odmeny na promovanie aplikácie v obchode pre 400 miliónov používateľov. Tak isto ďalším lákadlom má byť pre prvých 25 vývojárov 5.000 dolárov vo forme poukážok na reklamu, avšak aj v tomto prípade je skrytá jedna, a dosť podstatná podmienka, ktorou je, že aplikácia či hra ktorú vývojári prenesú do Windows obchodu musí mať minimálne 10.000 stiahnutí na konkurenčnej platforme Android alebo iOS v oficiálnom obchode.

V konečnom dôsledku však treba dodať, že obe formy odmeny vedú v konečnom dôsledku k zvyšovaniu tržieb a pevne veríme, že budú táto ponuka Microsoftu a Unity aj využitá čo by pre nás používateľov znamenalo, že sa dočkáme kvalitných a populárnych aplikácií či hier aj na Windows platforme.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close