SpravodajstvoWindows

Microsoft ukazuje novú funkciu Kalkulačky vo Windowse 10, ktorú žiadalo mnoho používateľov

Microsoft pridal do Kalkulačky funkciu „Vždy na vrchu“, ktorá udrží Kalkulačku nad aplikáciami, aj keď používateľ klikne mimo nej.

Vývojár spoločnosti Microsoft, Dave Grochocki, zdieľal na sociálnej sieti Twitter status, v ktorom ukázal vylepšenú verziu aplikácie Kalkulačka.

Vždy na vrchu

V  novej verzii aplikácie, Microsoft pridal do Kalkulačky 2 nové funkcie. Prvou z nich je  režim kompaktného zobrazenia, ktorý rozhranie aplikácie zmenší do malého okna (pozn. redakcie: menšieho ako je v súčasnosti povolená minimálna veľkosť okna) bez toho, aby boli ohrozené základné ovládacie prvky. Zároveň Microsoft pridal funkciu „Vždy na vrchu“. Touto zmenou,  Microsoft reaguje na požiadavky používateľov, že pri práci s viacerými oknami, napríklad s textovými dokumentami, Excelom a podobne, keď používateľ klikne mimo Kalkulačky, tak sa presunie o vrstvu nižšie.

Po novom, tak používatelia môžu pohodlne pracovať  s  ďalšími aplikáciami, a zároveň pracovať s Kalkulačkou bez toho, aby sa preklikávali medzi oknami.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close