Windows

Microsoft ukazuje neskutočnú rýchlosť prehliadača Edge. Ten je výrazne rýchlejší ako Google Chrome

Spoločnosť Microsoft sa rozhodla opäť o niečo viac spopulárniť internetový prehliadač Microsoft Edge. Ten dlhodobo bojuje s pomerne nízkou obľúbenosťou, a to aj napriek tomu, že sa jedná o východzí internetový prehliadač nachádzajúci sa v systéme Windows. Spoločnosť Microsoft teraz vytiahla novú zbraň, ktorou je údajná rýchlosť prehliadača Edge, ktorý vraj rozdrvil konkurenciu na mraky.

Podľa najnovších štatistík vydaných Microsoftom, internetový prehliadač Microsoft Edge je až o 22 % rýchlejší ako prehliadač Google Chrome a o 16 % rýchlejší ako prehliadač Mozilla Firefox. Microsoft tak novým tvrdením naznačuje, že je jeho prehliadač najrýchlejší. Tieto výsledky sa verejnosti ani novinárom nepozdávali, a dnes už vieme, čo je za tým. Internetový prehliadač Edge je totiž v realite výrazne pomalší ako Google Chrome, Opera či Firefox. Microsoft sa však na to vybral lišiacky a vybral jeden z malého množstva benchmarkov, kde bol prehliadač Edge rýchlejší ako konkurencia.

edge
Benchmark vykonaný v Speedometer 2.0 zdroj: mspoweruser.comdg

Microsoft Edge najrýchlejší nie je

Faktom tak aj naďalej zostáva, že prehliadač Edge dnes nemôžeme považovať za najrýchlejší internetový prehliadač a táto aplikácia má určite svoje muchy. Na druhú stranu, aj tento prehliadač si získal svojich fanúšikov, ktorí ho radi a pravidelne používajú, a to či už na svojom počítači, mobilnom telefóne alebo tablete. V tejto chvíli si tak len môžeme priať, aby bol Microsoft Edge raz rýchlejší, no dnes je realita taká, že v rýchlosti nedokáže konkurovať.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok mspoweruser.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close