SpravodajstvoWindows​​Xbox

Microsoft údajne prejavil záujem o službu Discord. Majiteľom mal ponúknuť rozprávkovú sumu peňazí!

Discord údajne oslovil Microsoft, ktorý ponúkol za kúpu služby miliardy dolárov.

Chystá Microsoft akvizíciu roka? Najnovšie správy, na ktoré poukazuje bloomberg hovoria, že redmondský gigant spravil službe Discord ponuku, ktorá sa neodmieta. Konkrétne hovoríme o ponuke viac ako 10-miliárd dolárov za akvizíciu služby. 

Iniciátorom mal byť Discord. Microsoft len reagoval na záujem o predaj spoločnosti

Podľa publikovaných správ, spoločnosť Discord sama iniciovala diskusiu o predaji spoločnosti s viacerými gigantmi. Bohužiaľ však presne nevieme, ktoré spoločnosti boli medzi oslovenými. Jednou zo spoločností mal byť však aj Microsoft. Portál ďalej píše, že zástupcovia Discordu a Microsoftu diskusie odmietli komentovať, a preto nevieme, či sú aktuálne správy založené na pravde vrátane výšky ponúkanej sumy. Na druhej strane treba povedať, že pre Microsoft by mohla byť akvizícia potenciálne zaujímavou. Mohla by zohrať kľúčovú úlohu pri formovaní podnikania v oblasti herného priemyslu, kde je spoločnosť aktívnou.

„Potenciálna akvizícia spoločnosti Discord spoločnosťou Microsoft, dáva veľký zmysel, pretože pokračuje v pretváraní svojho herného podnikania viac smerom k softvéru a službám,“ uviedol analytik agentúry Bloomberg Matthew Kanterman. „Je tu veľká príležitosť spojiť prémiovú ponuku spoločnosti Discord, Nitro, do služby Game Pass, aby Microsoft získal viac odberateľov z posledných hlásených 18 miliónov.“

Druhým dychom však treba povedať, že iné zdroje uvádzajú, že je skôr pravdepodobné, že Discord vyjde na burzu, ako sa nechá pohltiť inou väčšou spoločnosťou.

Pre tých, ktorí túto službu nepoznajú, tak Discord je komunikačná platforma, ktorá umožňuje hráčom komunikovať pomocou videa, hlasu, či textu. Aktuálne sa odhaduje, že služba má používateľskú základňu s viac ako 100-miliónmi používateľov.

Okrem iného treba povedať, že v minulosti Microsoft prejavil záujem aj o iné spoločnosti. Konkrétne rokoval o odkúpení TikToku, či Pinterest Inc..

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close