SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Microsoft údajne pracuje na novom smartfóne ako aj software

Zvesti, ktoré kolujú internetom ohľadne konca mobilnej platformy Microsoftu sú v poslednej dobe do veľkej miery vyvracané z viacerých strán, dokonca aj priamo predstaviteľmi spoločnosti. Príkladom môže byť prísľub spoločnosti, že dostupnosťou Fall Creators Update aktualizácie sa dočkáme nových funkcionalít aj na smartfónoch či vyjadrenia jedného z popredných predstaviteľov mobilnej divízie Joe Belfiora hovoriaceho o tom, že Microsoft to s mobilnou divíziu neplánuje zabaliť.

Vyzerá to tak, že smartfóny skutočne čaká lepšia budúcnosť ako je to s ňou teraz.  Totiž známy spravodajský portál Thurrot.com, prišiel s informáciami hovoriacimi o práca spoločnosti nie len na novom zariadení, ale aj o prácach na optimalizácii softwaru. Pričom sa odvoláva na dva na seba nezávisle zdroje, ktoré sú priamo zo Microsoftu.

Čo sa týka softwarových úprav, tak tie by sa mi odzrkadliť na úplne novom používateľskom zážitku.  Je ťažké dnes povedať, o akých konkrétnych zmenách je reč, avšak s veľkou pravdepodobnosťou sa budú niesť v duchu nedávno predstaveného nového dizajnového jazyka Fluent Design. Zároveň starším aplikáciám by malo odzvoniť, ktoré nebude možné využívať s najnovšou verziou systému (pozn. redakcie: myslia sa len aplikácie navrhnuté pre Windows Phone 8). Na prvý pohľad to môže znieť katastroficky, ale pri premýšľaní o ARM procesoroch v spojitosti s desktop aplikáciami a ich prispôsobením pre smartfóne by sa nemalo jednať o žiadnu „stratu“, ba naopak, používatelia Windows Mobile by mohli na tom získať prístup k ďalším desaťtisícom aplikácií.

Čo sa týka časovej osy, kedy by sme mohli dočkať nového zariadenia z dielne Microsoftu tak by sme od jeho predstavenia nemali byť moc ďaleko. Totiž, zariadenie je už testované v rámci interných kruhov spoločnosti.

Podarí sa podľa vás spoločnosti spraviť „reštart“ mobilnej platformy ak by priniesli smartfón z ARM procesorom (na ktorom je možné spúšťať desktop aplikácie) s adekvátne prispôsobením rozhrania?

Zdroj: vlastný, Thurrot.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft Surface Phone Windows 10 Mobile windows phone

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close