SpravodajstvoWindows

Microsoft údajne pracuje na adaptívnom rozhraní pre Windows zariadenia

Windows 10Windows 10 Mobile hoci sú v „jadre“ rovnakým operačným systémom, tak aj napriek tomu sú do veľkej miery od seba odlišné a to najmä po dizajnovej stránke, to by sa však malo čoskoro už zmeniť.

Internetový magazín Windowscentral.com prišiel totiž s informáciami o tom, že Microsoft pracuje na adaptívnom rozhraní pre Windows zariadenia, ktoré by sme mali nájsť v princípe v každom zariadení s najnovším operačným systémom od Microsoftu.  Celé by to malo fungovať na princípe „preskladania“ jednotlivých prvkov v závislosti od konkrétneho zariadenia, ktoré údajne nesie interné označenie Composable Shell.

Príkladom tohto riešenia by mohlo byť využívanie operačného systému Windows 10 na menších zariadeniach s ARM procesormi, avšak dobre viete dnes toto rozhranie nie je (aspoň zatiaľ) dostatočne optimalizované na každodenné použitie, v princípe dostanete desktop rozhranie na malom displeji čo z hľadiska efektivity práce nie je to pravé orechové. Ideálnym riešením by bolo v prípade menších zariadení „prepnutie“ systému do mobilnej verzie avšak s funkčnosťami desktopu, pričom pri pripojení zariadenia k externej obrazovke by sme získali klasický desktop.

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close