SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Microsoft tvrdí, že NSA už Windows nebude zneužívať na špehovanie

Špehovanie je dlho diskutovaná téma a to hlavne v online prostredí, kde je táto problematika asi najvýraznejšia. Častokrát sa stretávame so správami, že o nás jedna či druhá spoločnosť zbiera dáta, či už na analýzu a zlepšovanie svojich produktov, ako je to napríklad v prípade chytrých televízií od Samsungu či na lepšie targetovanie reklám ako to robí Google.

Hoci aj Microsoft zbiera o svojich používateľoch veľké množstvo dát, ale nemožno jej vyčítať, že v poslednej dobe sa snaží minimálne tretím stranám obmedziť tieto možnosti. Najnovším takýmto dôkazom je aj zaplátanie viacerých kritických miest v rámci Windowsu, ktoré využívala Národná bezpečnostná agentúra (NSA) na údajné špehovanie používateľov, na ktoré upozornila nedávno hackerská skupina, ktorá si hovorí „Shadow Brokers“.

Philip Misner, jeden z bezpečnostných pracovníkov Microsoftu povedal:

„Väčšinou išlo o medzery spadajúce do kategórie rizík, ktoré sme už skôr zaplátali v rámci našich ďalších produktov,…“ zároveň dodal aj na základe odhalenia hackerskej skupiny, že: „Používatelia Windows 7 a novších, respektíve Exchange 2010 a novších, nie sú v ohrození. Tí, ktorí používajú staršie verzie týchto produktov, by si ich mali aktualizovať na novšie, aby mohli byť zahrnutí do našej podpory…“ pričom dodal: „ „Zneužtie chýb ve Windows 10 je výrazně tažšie ako v prípade Windows 7,…“.

Zdroj: Computerword, vlastný (úvodný obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Bezpečnosť Hacker Špehovanie Windows 10

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close