Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft tvrdí, že momentálne nie je čo zdieľať ohľadne podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch

Jeden z popredných členov Microsoftu  na komunitnom Standup evente, Kevin Gallo, diskutoval o prichádzajúcej Windows 10 Fall Creators Upadte SDK náhľade spolu s ďalšími vecami, ktoré by mali zavítať ku koncovým používateľom už čoskoro. Jedna z otázok sa týkala aj podpory UWP aplikácií na ARM64 procesoroch, na ktorú odpovedal nejasnou správou:

„Ešte nie je čas na to, aby sme oznámili podporu. Je to niečo na čo sa pozeráme a vyhodnocujeme, ale nateraz nemáme nič čo by sme chceli zdieľať…“

Zjavne, sú tu 64-bitové procesory, ktoré už bežia s Windows 10 Mobile (napr. Lumia 950 a 950XL), avšak stále využívajú 32-bitové verzie operačného systému. Neskôr Microsoft aj nepriamo priznal, že problém je vo veľkosti RAM, ktorá nedosahuje 4GB (ešte v roku 2016).

Teraz však príchod Windowsu na ARM sa nezastaviteľne blíži, o tom niet pochýb. Dočkať by sme sa tak mohli prvých Windows PC s ARM procesormi, ktoré budú schopné spúšťať x86 aplikácie, a podľa všetkého systém bude obsahovať aj funkciu ARM64 v OS. Predpokladať by sme teda mohli, že by to znamenalo, že vývojári budú môcť vytvárať UWP aplikácie pre ARM64, ktoré by mali fungovať lepšie ako x86 aplikácie, ba dokonca aj ako AMR32.

Naďalej však spoločnosť niekoľko mesiacov pred samotným uvedením Windows na ARM procesoroch nechce potvrdiť podporou pre ARM64, hoci môžeme prvé známky vidieť už v najnovších súboroch Windows 10 SDK.

Zdroj: WindowsLatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close