AppleSpravodajstvo

Microsoft tvrdí, že Pix prekonáva aj Apple

Microsoft prichádza s novou aplikácie pre iOS. Je ňou aplikácia Pix a vraj je lepšia než tá, ktorú do iPhonov od výroby nahráva Apple.

Aplikácia Pix vyšla tento týždeň a fotografie užívateľov vylepšuje rôznymi spôsobmi. Vylepšuje ich vzhľad ako aj schopnosť Apple zariadení zachytiť scény s pohybujúcimi sa prvkami.

Čo dokáže aplikácia Pix

Je výsledkom snahy Microsoftu tvoriť aplikácie aj pre platformy, ktoré nie sú priamo v jeho sfére vplyvu, najmä pre iOS a Android. Aplikácia je obzvlášť uspôsobená na fotenie ľudí a dokáže robiť nastavenia priamo počas zmien scény. Práve preto by expozícia mala byť vždy nastavená na správny režim. Dokáže rozpoznávať tváre a používa technológiu Microsoftu zvanú Hyperlapse, ktorá stabilizuje video natáčané pomocou tejto aplikácie.

aplikacia Pix
zdroj: pcworld.com

Keď používateľ stlačí spúšť, aplikácia urobí sériu fotografií a potom vyberie tú najlepšiu. Táto funkcia zase súvisí s inou funkciou Pixu – Live Image – ktorá vytvorí krátky pohyblivý obrázok.

V tomto prípade ide o vylepšenie funkcie Live Photos od Apple, ktorá pred a po každej fotke sníma video. Microsoft ponúka tú svoju funkciu ako prostriedok na vyťaženie maxima z funkcií Apple bez potreby rovnakého množstva miesta a so stabilizáciou výsledku.

Aplikácia Pix je zadarmo dostupná na iOS App Store.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close