AppleNovinky

Microsoft tvrdí, že Pix prekonáva aj Apple

Microsoft prichádza s novou aplikácie pre iOS. Je ňou aplikácia Pix a vraj je lepšia než tá, ktorú do iPhonov od výroby nahráva Apple.

Aplikácia Pix vyšla tento týždeň a fotografie užívateľov vylepšuje rôznymi spôsobmi. Vylepšuje ich vzhľad ako aj schopnosť Apple zariadení zachytiť scény s pohybujúcimi sa prvkami.

Čo dokáže aplikácia Pix

Je výsledkom snahy Microsoftu tvoriť aplikácie aj pre platformy, ktoré nie sú priamo v jeho sfére vplyvu, najmä pre iOS a Android. Aplikácia je obzvlášť uspôsobená na fotenie ľudí a dokáže robiť nastavenia priamo počas zmien scény. Práve preto by expozícia mala byť vždy nastavená na správny režim. Dokáže rozpoznávať tváre a používa technológiu Microsoftu zvanú Hyperlapse, ktorá stabilizuje video natáčané pomocou tejto aplikácie.

zdroj: pcworld.com

Keď používateľ stlačí spúšť, aplikácia urobí sériu fotografií a potom vyberie tú najlepšiu. Táto funkcia zase súvisí s inou funkciou Pixu – Live Image – ktorá vytvorí krátky pohyblivý obrázok.

V tomto prípade ide o vylepšenie funkcie Live Photos od Apple, ktorá pred a po každej fotke sníma video. Microsoft ponúka tú svoju funkciu ako prostriedok na vyťaženie maxima z funkcií Apple bez potreby rovnakého množstva miesta a so stabilizáciou výsledku.

Aplikácia Pix je zadarmo dostupná na iOS App Store.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. To je vtip ? Lebo ak nie tak to ma dosť vytočilo arow lancher aktualizovaní teraz aplikácia nova pre ios ale a tak ďalej ale na vlasnú platformu doslova kašľu pomaly su tam veci co este na wp8 priniesli par krát aktualizovali a to všedno na softvérového giganta nic moc teda

Pridaj komentár

Close
Close