ANDROIDSpravodajstvoWindows

Microsoft testuje hlbšie prepojenie Windowsu s Androidom. Takto by to malo vyzerať v praxi

Synchronizácia je skvelá vec, ktorá dokáže priniesť efektívnejší spôsob spravovania našich zariadení. Na prepojenie smartfónu a PC dnes slúži aplikácia „Your Phone“, ktorá je aktuálne dostupná ako pre Android tak aj pre iOS zariadenia. Má však niekoľko limitov.

Hlbšie prepojenie Windowsu a Android smartfónov

Spoločnosť Microsoft prostredníctvom svojho blogu informovala, že pracuje na hlbšom prepojení našich telefónov s Windowsom. Aktuálne vývojári spoločnosti v testovom zostavení Windowsu (Insider Preview Build 18885) začali aktívne testovať nové funkcionality. Tou najzaujímavejšou sú však notifikácie z telefónu, ktoré by mali podporovať viac ako len informácie o správach či telefonátoch. Podľa aktuálnych informácií by notifikácie mali obsahovať aj informácie z aplikácií, ako je napríklad Snapchat, Outlook, Google Maps, Uber, a ďalšie. V princípe vy budete mať pod kontrolou, ktorým aplikáciám  dáte oprávnenia posielať notifikácie v reálnom čase do počítača, a ktorým zas nie.

Windows-10-Android-Alerts
Zdroj: Windows blog

Funkcia by mala byť dostupná pre všetky Android zariadenia s verziou Androidu 7.0 a vyššou. Z hľadiska hardwaru by zariadenie malo disponovať minimálne 1GB operačnej pamäte RAM.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close