SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft predstavuje technológiu na rozpoznávanie pre fotoaparáty s podporou umelej inteligencie

V prvý deň konferencie Build 2017 predstavil Microsoft svoje plány v oblasti umelej inteligencie a Cloudu. Microsoft ukázal niekoľko konceptov s umelou inteligenciou už v minulosti, išlo o projekty ako Cortana či Project Murphy. Tentokrát technologický gigant z Redmondu ukázal, ako sa môže technológia využiť aj na pracovisku v reálnom čase pomocou bežných videokamier.

Stačí využiť existujúcu kamerovú infraštruktúru

Nová technológia dokáže inteligentne interpretovať vizuálne scény pomocou bežných videokamer. Ide napríklad o fotoaparáty identifikujúce chemické úniky v továrni, ktorá porušuje bezpečnostné pravidlá. Tiež dokáže priviesť zdravotnú sestru k pacientovi, ktorý čaká na invalidný vozík, a pomohol už tiež nájsť kvalifikovaného pracovníka na presun špecializovaného zariadenia.

Vývojári budú môcť platformu použiť napríklad na vytváranie vlastných systémov, ktoré dokážu prakticky čokoľvek. Stačí im pritom využiť existujúcu kamerovú infraštruktúru, ktorá je k dispozícii v rámci organizácie. Technológia by sa mohla v budúcnosti využiť na širokú škálu bežných činností, kde by mohla byť veľmi užitočná.

Zdroj: windowcentral.com, YouTube (obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Build 2017 Microsoft Umelá inteligencia
Close
Close