SpravodajstvoZariadenia

Microsoft Surface Book 2 čakajú dizajnové zmeny a bude stáť oveľa menej!

Je to už skoro rok a pol čo Microsoft predstavil Surface Book, svoje Windows 10 zariadenie 2-v-1 s notebookovou formou a odnímateľným 13,5-palcovým displejom s podporou pera. S oveľa novšími a cenovo dostupnejšími alternatívami, ktoré sú teraz k dispozícii od iných výrobcov sa zdá, že Surface Book je zrelý na zmenu. Čoraz viac sa šíria klebety o tom, čo by Microsoft mohol mať v rukáve.

Podľa DigiTimes je nový Surface Book už vo výrobe a do predaja pôjde s oveľa nižšou uvádzacou cenou ako aktuálny model.

Hlavným dôvodom je vraj to, že Microsoft zahadzuje charakteristickú vlastnosť Surface Booku – jeho odnímateľný displej. Displej na existujúcom modeli sa pripája k základu pomocou mechanizmu vytvorenom ako súčasť „dynamického otočného bodu závesu“.

Dizajn, ktorý mal aj svojich kritikov

Dizajn závesu je charakteristickým prvkom konštrukcie zariadenia, ale bol aj kritizovaný, pretože bráni úplnému sklopeniu zariadenia ku klávesnici, zanechávajúc tak nápadnú medzeru, ktorá sa na klasických notebookoch neobjavuje. Najnovšie modely Surface Booku majú mierne tenší záves, ale základný dizajn je rovnaký.

Zdroj: vlastný

Komplexný dizajn závesu, ktorý zahŕňa vyhradené tlačidlo na klávesnici pre uvoľnenie displeja pred tým, než ho je možné odpojiť, nepochybne prispieva k vyššej cene Surface Booku. Po vypustením funkcie odnímateľného displeja pri zachovaní celkových rozmerov, podobných súčasnému modelu, bude Surface Book 2 údajne stáť len $1,000.

Žiadny z týchto údajov ešte nebol potvrdený a dnešná správa zanecháva ešte veľa nezodpovedaných otázok. Ak Microsoft nenašiel nový spôsob, ktorým bude nový Surface Book viac než „len ďalším notebookom“, bol by tento krok pre spoločnosť určite neobvyklým. Opustenie výrazného dizajnu pôvodného modelu v prospech niečoho obyčajného, i keď cenovo dostupnejšieho by nedávalo zmysel. Je ťažké si predstaviť iných výrobcov skákať od radosti nad tým, že s nimi Microsoft súťaží hlava-nehlava v predaji ich napopulárnejších zariadení.

Zdroj: Neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close