SpravodajstvoWindows

Microsoft stále umožňuje bezplatnú aktualizáciu staršieho Windowsu na najnovší Windows 10

Zamestnanec spoločnosti hovorí, že ide o chybu, ktorú Microsoft naschvál neodstránil

Pomaly ale isto sa blíži definitívny koniec podpory pre operačný systém Windows 7, ktorý ešte stále patrí medzi jeden z najpopulárnejších Windowsov. Pre bežného používateľa to znamená, že by mal čo najskôr pokukávať po zariadení s novším operačným systémom, poprípade po čistom inštalačnom disku s novším Windowsom za viac ako 100 eur. Čo ak vám teraz prezradíme, že najnovší Windows 10 si môžete legálne stiahnuť úplne bezplatne, pričom budete disponovať oficiálnou licenciou? 

Media Creation Tool

Spoločnosť Microsoft počas bezplatnej možnosti na aktualizáciu (2016/2017) vytvorila špeciálny aktualizačný nástroj s názvom Media Creation Tool. Jednoduchý a rýchly nástroj pre inováciu na Windows 10 mal fungovať iba rok po vydaní najnovšieho operačného systému, no Microsoft ho doposiaľ záhadne nedeaktivoval a dodnes ho môžu používať ľudia po celom svete. Jediné, čo pre inováciu Windowsu 10 stačí urobiť, je stiahnuť si spomínaný nástroj, a následne spustiť inováciu. Odporúčame však vybrať možnosť klasickej inovácie a nie čistej inštalácie, keďže táto možnosť pre veľa používateľov nefunguje.

Microsoft to robí zámerne

Na možnosť aktualizovania nedávno poukázal údajný zamestnanec spoločnosti Microsoft, ktorý sa priamo podieľal na projektoch počas štartu bezplatnej inovácie na Windows 10. Spomínaný zamestnanec na internetovom fóre Reddit zverejnil aj bližší pohľad do vnútra spoločnosti Microsoft. Podľa jeho slov sa v útrobách Microsoftu pozerali iba na štatistiky aktualizovaných zariadení a nie na prípadné finančné straty na ušlých licenciách. V tom čase už nebol systém Windows relevantným finančným zdrojom pre Microsoft, tak sa naň vrcholní predstavitelia čiastočne „vykašľali“. Či je používateľ CokeRobot dôveryhodný zdroj je otázne, no takýto pohľad do útrob spoločnosti by čiastočne mohol odpovedať na otázku, prečo vývojári Microsoftu 4 roky nezalepili „chybu“ v nástroji Media Creation Tool.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close