Pracovné ponuky
SpravodajstvoWindows

Microsoft sprístupňuje funkciu Volanie na PC prostredníctvom Vášho Android zariadenia

Microsoft oznamuje, že sprístupňuje funkciu Volania prostredníctvom Vášho počítača. Dostupná je zatiaľ v rámci testovacích zostavení Windowsu.

Microsoft  oficiálne sprístupnil funkciu Calls, na ktorú sa už dlhšiu dobu čakalo. Funkcia dorazila na zariadenia s Androidom a Windows 10 v rámci programu Insider. Čoskoro tak budete môcť nechať svoj telefón vo vrecku. Na  tému upzoronil portál PCworld.com.

Calls volanie cez počítač
Zdroj: Microsoft

Najnovšie tak môžete cez  počítač  prostredníctvom aplikácií od Microsoftu odpovedať na prichádzajúce hovory a takisto aj zavolať. Hovory budú môcť prebiehať cez zariadenia s operačným systémom Android. Budete tak môcť urobiť prostredníctvom funkcie  „Kontrolovať svoj telefón cez Windows“.

Okrem toho budete mať možnosť zložiť prichádzajúci hovor a následne odoslať hlasový odkaz alebo odpovedať cez SMS. Dostupná bude aj história hovorov a konečne budete môcť prepínať hovor medzi PC a telefónom a naopak.

Funkcia je zatiaľ súčasťou testovaného Windows 10 Insider build 18999. Oficiálne má byť funkcia dostupná pre širokú verejnosť budúci rok (pravdepodobne v prvej polovici roka).

Dostupnosť

Potešením je veľké množstvo podporovaných telefónov. Calls funkcia je dostupná pre všetky Android zariadenia so systémom 7.0 (Nougat) a vyššie a pre počítače s Bluetooth. Majitelia iPhone majú žiaľ (zatiaľ) smolu.

Microsoft okrem toho uvádza, že nie je potrebné spárovať telefón s PC. Zatiaľ ešte nevieme ešte ako bude Calls fungovať v praxi. Napríklad ostáva otázkou či pri väčšom počte počítačov na pracovnej stanici začnú zvoniť všetky naraz. Všetky nezodpovedané odpovede sa však už dozvieme  čoskoro.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close