SpravodajstvoWindows

Microsoft sprístupňuje funkciu Volanie na PC prostredníctvom Vášho Android zariadenia

Microsoft oznamuje, že sprístupňuje funkciu Volania prostredníctvom Vášho počítača. Dostupná je zatiaľ v rámci testovacích zostavení Windowsu.

Microsoft  oficiálne sprístupnil funkciu Calls, na ktorú sa už dlhšiu dobu čakalo. Funkcia dorazila na zariadenia s Androidom a Windows 10 v rámci programu Insider. Čoskoro tak budete môcť nechať svoj telefón vo vrecku. Na  tému upzoronil portál PCworld.com.

Calls volanie cez počítač
Zdroj: Microsoft

Najnovšie tak môžete cez  počítač  prostredníctvom aplikácií od Microsoftu odpovedať na prichádzajúce hovory a takisto aj zavolať. Hovory budú môcť prebiehať cez zariadenia s operačným systémom Android. Budete tak môcť urobiť prostredníctvom funkcie  „Kontrolovať svoj telefón cez Windows“.

Okrem toho budete mať možnosť zložiť prichádzajúci hovor a následne odoslať hlasový odkaz alebo odpovedať cez SMS. Dostupná bude aj história hovorov a konečne budete môcť prepínať hovor medzi PC a telefónom a naopak.

Funkcia je zatiaľ súčasťou testovaného Windows 10 Insider build 18999. Oficiálne má byť funkcia dostupná pre širokú verejnosť budúci rok (pravdepodobne v prvej polovici roka).

Dostupnosť

Potešením je veľké množstvo podporovaných telefónov. Calls funkcia je dostupná pre všetky Android zariadenia so systémom 7.0 (Nougat) a vyššie a pre počítače s Bluetooth. Majitelia iPhone majú žiaľ (zatiaľ) smolu.

Microsoft okrem toho uvádza, že nie je potrebné spárovať telefón s PC. Zatiaľ ešte nevieme ešte ako bude Calls fungovať v praxi. Napríklad ostáva otázkou či pri väčšom počte počítačov na pracovnej stanici začnú zvoniť všetky naraz. Všetky nezodpovedané odpovede sa však už dozvieme  čoskoro.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close