APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft sprístupnil rozšírenie pre Google Chrome a Edge na kontrolu gramatiky. Podporuje aj Slovenčinu

Microsoft Editor je nové rozšírenie pre internetový prehliadač Google Chrome a Microsoft Edge, ktoré je schopné skontrolovať Vám gramatiku.

Gramatika je dôležitou súčasťou našich životov a platí to obzvlášť v online prostredí. Na jej základe si totiž okolitý svet vytvára o nás obraz. V súčasnosti existuje viacero nástrojov na kontrolu gramatiky, ale tých kvalitných je ako šafranu. V prípade Slovenčiny to platí dupľom.

Microsoft Editor

Spoločnosť Microsoft sprístupnila v týchto dňoch nové rozšírenie pre internetové prehliadače Google Chrome a Microsoft Edge, ktoré ponúkajú vcelku kvalitnú kontrolu gramatiky. Ide o rozšírenie Microsoft Editor, ktoré podporuje kontrolu pravopisu v 89 jazykoch a v 20 jazykoch je rozšírenie dokonca schopné kontrolovať kontextovú gramatiku. Bohužiaľ, v prípade kontextovej opravy, podpora v našom jazyku nie je (zatiaľ) dostupná.

Po stiahnutí rozšírenia (odkaz nájdete na spodku článku) je potrebné prihlásiť sa pomocou Vášho Microsoft účtu. Následne stačí rozkliknúť ikonu rozšírenia a zapnúť kontrolu.

Microsoft Editor_rozsirenie kontrola gramatiky
Zdroj: Vosveteit.sk

Rozšírenie funguje na veľmi jednoduchom princípe. Pri písaní textu, napríklad do rôznych editorov, na Facebooku, v e-mailoch a podobne, tak v prípade zaevidovania chyby, Vám ju podčiarkne. Okrem toho po kliknutí na podčiarknuté slovo, Vám rozšírenie navrhne správny tvar slova.

Microsoft Editor_podciarknuta chyba (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Rozšírenie pre Google Chrome vrátane prehliadača Microsoft Edge nájdete na odkaze nižšie (do prehliadača Microsoft Edge ho nainštalujete prostredníctvom obchodu pre Google Chrome). Dostupné je zadarmo.

Microsoft Editor
Microsoft Editor
Price: Free

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky