SpravodajstvoWindows

Microsoft sľubuje jeden z najvýznamnejších updatov Windowsu poslednej dekády

Spoločnosť neprezradila o čo konkrétne ide.

Windows 10 je operačný systém, ktorý vo veľkej miere ovplyvnil stratégiu spoločnosti na dlhé roky. Zatiaľ, čo v minulosti Microsoft predstavoval jednu verziou Windowsu za druhou, tak na aktuálnu verziu sa pozerá už ako na službu, ktorú „udržiava pri živote“.

Každoročná akcia spoločnosti Microsoft, Build, odštartovala len niekoľko dní dozadu. Zatiaľ sa nesie v duchu oznamovania mnohých noviniek pre cloudové produkty. Spoločnosť však rovnako naznačila, akým smerom sa bude uberať operačný systém Windows 10.  Na tému upozorňuje portál cnbc.com.

Microsoft sľubuje veľké veci

Generálny riaditeľ Microsoftu, Satya Nadella, hovoril v rámci tejto konferencie o jednej z najväčších aktualizácií systému. 

„Čoskoro sa s vami podelíme o jeden z najvýznamnejších updatov Windowsu poslednej dekády, ktorý ponúkne väčšie ekonomické príležitosti pre vývojárov a tvorcov. Sám ho skúšam už niekoľko mesiacov a som z budúcej generácie Windows vyložene nadšený, “ hovorí Nadella s najväčšou pravdepodobnosťou hovoriac o verzii označovanej ako Windows 10 21H2 alebo tiež Sun Valley, ktorá má vyjsť už na jeseň.

Satya ďalej v rámci konferencie sľuboval, že vytvoria viac príležitosti pre vývojárov v súvislosti s tvorbou aplikácií a hier a ako ich bude možné distribuovať naprieč ich platformou. Bohužiaľ však bližšie nespresnil, o aké novinky presne pôjde. Dnes môžeme tak len hádať. Objavujú sa špekulácie, že by mohlo ísť zmeny v obchode Microsoft Store, ktorý slúži na distribúciu softwaru naprieč Windows platformou. Hoci tento obchod medzi používateľmi nie je vo všeobecnosti moc populárnym, tak prípadné zmeny v prospech vývojárov, by mu mohli dopomôcť rásť.

„Náš prísľub pre vás je tento: Vytvoríme dnes viac príležitostí pre každého vývojára Windows a privítame každého tvorcu, ktorý hľadá najinovatívnejšiu, novú, otvorenú platformu na vytváranie, distribúciu a monetizáciu aplikácií,“ dodal Satya.

Do úvahy napríklad prichádza, že Microsoft umožní vývojárom nahrávať do obchodu aj aplikácie, ktoré nepoužívajú výlučne vývojárske nástroje Microsoftu. V súčasnosti obchod totiž vyžaduje, aby vývojári aplikácie do obchodu nahrávali vo formáte Win32 ako MSIX a používali aktualizačné a platobné platformy spoločnosti Microsoft. Nový obchod môže vývojárom napríklad umožniť nahrať balíčky EXE alebo MSI, ktoré nepoužívajú služby spoločnosti Microsoft, čo teoreticky môže dopomôcť k rozšíreniu knižnice s aplikáciami v obchode a tak k zatraktívneniu obchodu ako takého. Okrem iného treba dodať, že Microsoft aktuálne znižuje aj marže za sprostredkovanie predajov aplikácií a hier prostredníctvom obchodu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close