ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft skúša ešte väčšiu integráciu Cortany priamo v aplikácii Skype

Microsoft sa v poslednej dobe snaží zblížiť digitálnu asistentku Cortana spolu s jednou z najpopulárnejších chatovacích aplikácií Skype.

Digitálna asistentka Cortana bola predstavená už spolu s operačným systémom Windows Phone 8.1 a neskôr našla svoje miesto v operačnom systéme Windows 10. Časom ale Cortana začala pociťovať silnú konkurenciu od Google Asistenta a Siri od Applu. Preto sa Microsoft neskôr rozhodol priniesť Cortanu aj na ostatné mobilné platformy. Prednedávnom sa objavili ďalšie informácie o tom, že Microsoft začína spolupracovať s Amazonom a Cortana si nájde svoju pozíciu aj v asistentke Alexa. Stáli používatelia chatovacej aplikácie Skype si prednedávnom mohli všimnúť ďalšie zaujímavé prepojenie. V aplikácii Skype Preview je už dlhšiu dobu dostupný Cortana chat bot, ktorý Vám rýchlo a stručne odpovie na otázky, ktoré mu napíšete, napríklad aké bude dnes počasie alebo program v kine vo Vašom meste.

Zdroj: windowscentral.com

Microsoft ale včera tohto chat bota, ktorý je poháňaný digitálnou asistentkou Cortana, aktualizoval a v aplikácií je dostupná hŕstka nových funkcií. Doteraz ste na odpoveď od Cortany museli chvíľu vyčkať, no po najnovšej aktualizácii Vám chat bot na väčšinu správ odpovie okamžite. Chat bot je vybavený sadou nových prednastavených správ, ktoré zásadne celý proces odpovedania urýchľujú. V aplikácií sa taktiež konečne nachádza možnosť pridať Cortany do chatu pomocou tlačidla ikony + a nasledovných inštrukcií.

Najnovšia aktualizácia aplikácie Skype Preview by mala byť už teraz dostupná pre Windows, Android aj iOS.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close